بیت کوین گلد، بیت کوین ارزان نیست!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از هارد فورک‌های بیت کوین (BTC) که مدتهاست فراموش شده است، طی هفته گذشته با رشد تقریباً ۲۰۰ درصدی مواجه شد. به نظر می‌رسد که معامله‌گران این آلت کوین را به اشتباه خریداری می‌کنند.

در تاریخ ۹ آوریل، بیت کوین گلد (BTG)، یادگاری از فصل فورک‌های بیت کوین در سال ۲۰۱۷ میلادی، پس از صعود روزانه ۳۰ درصدی و افزایش حجم معاملات آن به ۲۵۰ میلیون دلار، با قیمت ۱۱۹ دلار معامله شد که بالاترین قیمت این ارز دیجیتال از فوریه سال ۲۰۱۸ تا به امروز است.

با این حال، به نظر می‌رسد که موفقیت بیت کوین گلد کاملاً واقعی نیست و تحت تأثیر دارندگان یا توسعه‌دهندگان آن نیز نبوده نیست.

روز سه‌شنبه ۶ آوریل، گزارش شد که صندوق جدید بیت کوین شرکت خدمات مالی برزیلی بی‌تی‌جی پاکتوال (BTG Pactual‎) پس از همکاری با صرافی جمینی (Gemini) برای مدیریت بخش امانت‌داری، یک قدم به راه‌اندازی نزدیک‌تر شده است.

اگرچه این صندوق هیچ ربطی به بیت کوین گلد ندارد، اما بزرگترین بانک سرمایه‌گذاری برزیل به صورت تصادفی باعث رشد این آلت کوین شد و خریداران به اشتباه شروع به خرید آن کرده‌اند.

به دنبال انتشار اخبار جمینی، بیت کوین گلد با انبوهی از تقاضا روبه‌رو شد که حتی در زمان انتشار این خبر نیز، هیچ نشانه‌ای از کاهش آن وجود ندارد. با توجه به این واکنش‌ها، می‌توان گفت که صنعت ارزهای دیجیتال هنوز در مرحله ابتدایی خود قرار دارد.

نمودار کندل ۱ روزه قیمت بیت کوین گلد (BTG) در صرافی بایننس (Binance).

بیت کوین گلد هیچ ارتباطی با بیت کوین ندارد!

بیت کوین گلد تنها یکی از چندین هارد فورک بیت کوین، مانند بیت کوین کش (BCH)، بیت کوین دایموند (BCD) و غیره، است که در سال ۲۰۱۷ به وجود آمد.

برخلاف بیت کوین و با وجود روند صعودی گسترده آلت کوین‌ها در چند ماه گذشته، این فورک‌ها موفقیت چندانی نداشته‌اند.

در این میان، کسانی نیز هستند که با اتخاذ بازاریابی تهاجمی، این فورک‌ها را در جایگاهی برابر با خود بیت کوین توصیف می‌کنند؛ اقدامی گمراه‌کننده که احتمالاً در افزایش تقاضا برای بیت کوین گلد نیز نقش داشته است.

با این حال، دقت داشته باشید که خرید بیت کوین گلد، بیت کوین کش یا هر ارز دیجیتال دیگری به غیر از بیت کوین، به این معنی است که شخص یک آلت کوین را خریداری کرده است، نه خود بیت کوین!

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments