معرفی ویژگی تراکنش‌های هوشمند توسط متامسک؛ انجام تراکنش‌های خصوصی ممکن شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرکت کانسنسیس (ConsenSys)، توسعه‌دهنده‌ کیف پول محبوب متامسک (MetaMask)، در ۱۴ می از عرضه‌ “تراکنش‌های هوشمند” به عنوان یک قابلیت اختیاری برای تمام کاربران متامسک در سطح جهان خبر داد.

هدف از این فناوری، ارائه‌ تجربه‌ کاربری بهتر با کاهش کارمزدها، افزایش نرخ موفقیت تراکنش‌ها و محافظت از کاربران در برابر حملات مخرب MEV (حداکثر ارزش قابل استخراج) مانند حملات فرانت رانینگ (frontrunning) و ساندویچی (sandwiching) است.

کاربران متامسک همواره از کارمزدهای بالای تراکنش‌ها و سواپ توکن‌ها شکایت داشته‌اند. از طرفی، ارائه قابلیت تراکنش‌های هوشمند با خصوصی نگه‌داشتن تراکنش‌ها تا زمان تأیید نهایی، مانع از سوءاستفاده‌ ربات‌ها و انجام حملات می‌شود.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

این قابلیت جدید در دوره‌ آزمایشی، نرخ موفقیت ۹۹.۵ درصدی را به ثبت رسانده که بالاتر از میانگین کل صنعت است. کانسنسیس اعلام کرده که این بهبودها با استفاده از فناوری جدید خود یعنی “مجازی‌سازی ممپول” به دست آمده است.

علاوه بر این، کاربران می‌توانند از طریق داشبورد جدیدی که مستقیما درون کیف پول قرار دارد، وضعیت لحظه‌ای تراکنش‌های در حالت انتظار را مشاهده کنند و دیگر نیازی به استفاده از مرورگرهای بلاکچینی شخص ثالث نیست.

به گفته‌ کانسنسیس، تنها در سال ۲۰۲۳، بیش از ۵۲ هزار اتریوم به دلیل تراکنش‌های ناموفق از بین رفته است. این موضوع نشان‌دهنده‌ پیچیدگی ارسال تراکنش به شبکه‌های توزیع‌شده است.

قابلیت تراکنش‌های هوشمند می‌تواند با خودکارسازی فرآیند و رفع مشکلات، تجربه‌ کاربری را در متامسک به شکل قابل توجهی بهبود ببخشد.

قابل ذکر است که متامسک در ماه ژانویه، پشتیبانی از ولیدیتور استیکینگ (Validator Staking) را راه‌اندازی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد ۳۲ اتریوم را از طریق خدمات کاستدی کانسنسیس استیک کنند.

این کیف پول همچنین در ازای پاداش‌ها، تنها ۱۰ درصد کارمزد دریافت می‌کند که بسیار کمتر از صرافی‌های متمرکزی مانند کوین‌بیس است.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کریپتو پوتیتو

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments