شکل‌گیری الگوی پرچم در نمودار سولانا! مقاومت ۲۰۰ دلاری بالاخره می‌شکند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازار ارزهای دیجیتال در دو هفته‌ اخیر با نوسانات زیادی دست و پنجه نرم کرده و قیمت بیت ‌کوین در محدوده قیمت ۶۰ هزار دلار تثبیت شده است. این روند کاهشی بر قیمت بسیاری از آلت ‌کوین‌ها از جمله سولانا هم تاثیر گذاشته است.

بر اساس داده‌های بازار، قیمت سولانا از ۱۶۰ دلار در هفته‌ دوم ماه می به ۱۴۳ دلار کاهش یافته است. با این حال، در نمودار ۴ ساعته شاهد شکل‌گیری الگوی پرچم هستیم که نشان‌دهنده‌ یک اصلاح قیمتی موقت قبل از یک جهش قوی است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

قیمت سولانا پس از رسیدن به کف حمایتی ۱۱۸.۴ دلار، با رشدی ۳۴.۷ درصدی به دنبال به چالش کشیدن مقاومت ۱۶۰ دلاری بود. اما با توجه به نوسانات قیمت بیت‌ کوین، روند صعودی سولانا هم متوقف شد و قیمت آن با اصلاحی ۵۰ درصدی، الگوی پرچم را شکل داد.solana-price-analysis-flag-pattern-imminent-breakout-to-200

دو خط روند همگرا در این الگو حاکی از کاهش فشار فروش و افزایش فشار خرید است. خروج قیمت از خط روند بالایی می‌تواند به معنای پایان اصلاح قیمتی و آغاز یک جهش صعودی باشد.

این جهش احتمالی، قدرت خریداران را برای شکستن مقاومت ۱۶۰ دلار و حرکت به سمت اهداف ۱۸۴.۶ دلار و سپس، ۲۱۰ دلار تقویت خواهد کرد. در این میان، عبور از مقاومت ۱۶۰ دلار، تاییدی بر روند بهبود قیمت سولانا خواهد بود.

میانگین‌های متحرک نمایی ۲۰ و ۵۰ روزه سولانا در وضعیت خنثی قرار دارند. با این حال، قرارگیری قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک نمایی ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه، همچنان بر روند صعودی بلندمدت سولانا تأکید می‌کند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) سولانا نیز با نوسان در حدود خط میانی ۵۰ درصد، بر احساسات نامشخص بازار نسبت به روند قیمت این ارز دیجیتال اشاره دارد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین گیپ

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments