توانیر به جنگ ماینرهای غیرمجاز می‌رود؛ از جریمه ۱۰۰ برابری تا امحای دستگاه‌ها!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، از قوانین سخت‌گیرانه جدید برای استخراج رمزارزها رونمایی کرد.

این قوانین برای مقابله با استفاده‌کنندگان غیرمجاز از برق تصویب شده‌اند و بر اساس آنها، در صورت کشف دستگاه‌های غیرمجاز، صاحبان آن‌ها تا ۱۰۰ برابر تعرفه برق جریمه شده و دستگاه‌هایشان نیز امحا خواهند شد.

آقای رجبی مشهدی به جدیت توانیر در برخورد با برق‌ دزدی برای استخراج رمزارز اشاره کرد و گفت، تاکنون بیش از ۸ هزار مرکز غیرمجاز شناسایی و جمع‌آوری شده است. به گفته وی، از این مراکز، بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه ماینر، کشف و به مراکز قضایی تحویل داده شده است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه برای تامین برق این دستگاه‌های غیرمجاز به نیروگاهی به بزرگی ۱۱۰۰ مگاوات نیاز است، بر اهمیت برخورد با این مراکز غیرمجاز تاکید کرد. وی همچنین گفت که رصد، رهگیری و شناسایی ماینرهای غیرمجاز به طور مستمر در حال انجام است.

در پایان، آقای رجبی مشهدی توصیه‌ای به علاقه‌مندان به استخراج رمزارز کرد. وی گفت دارندگان دستگاه‌های مجاز می‌توانند از ساعت ۱۲ شب تا ۷ صبح، بدون محدودیت نسبت به استخراج رمزارز اقدام کنند. وی در عین حال تاکید کرد که اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت قانونی در این حوزه ضروری است.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع ایرنا

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

از کجا متوجه میشن کی کجا ماینر دار!؟ بجز در مواقعی که آدم فروشی اتفاق میفته نمیشه براحتی کشف کرد