آغاز تحقیقات سازمان ملل درباره هکرهای کره شمالی و سرقت میلیاردها دلار رمزارز!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طبق گزارش‌ها، سازمان ملل در حال بررسی گروه‌های هکری مرتبط با جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) به اتهام سازماندهی حملات سایبری علیه شرکت‌های ارزهای دیجیتال طی شش سال گذشته و ایجاد ضرر ۳ میلیارد دلاری برای این شرکت‌ها است.
بر اساس گزارش اخیر رویترز و با استناد به اسناد منتشرنشده سازمان ملل، یک کمیته تحریم مستقل، بر تحقیقات در مورد گروه‌های هکری مرتبط با کره شمالی نظارت می‌کند.
گفته می‌شود که این گروه‌ها، در راستای تأمین بودجه مورد نیاز تولید سلاح‌های کشتار جمعی، بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۳، تعداد ۵۸ شرکت مرتبط با حوزه ارز دیجیتال را هدف قرار داده‌اند. انتظار می‌رود که سازمان ملل گزارشی از یافته‌های خود را ظرف دو ماه آینده منتشر کند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

گروه‌های هکری مرتبط با کره شمالی اخیرا در پی از دست رفتن مقدار قابل توجهی از دارایی‌های دیجیتال، مورد بررسی قرار گرفته‌اند. به گزارش شرکت Chainalysis، این گروه‌های هکری در سال ۲۰۲۳، تقریباً یک میلیارد دلار ارز دیجیتال را طی ۲۰ مورد هک سرقت کرده‌اند. با این حال، این رقم نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش یافته بود. طی سال ۲۰۲۲، هکرهای کره شمالی طی ۱۵ حمله، حدود ۱.۷ میلیارد دلار را به سرقت بردند.
آغاز تحقیقات سازمان ملل درباره هکرهای کره شمالی و سرقت میلیاردها دلار رمزارز!شرکت اطلاعاتی TRM Labs پیش‌بینی می‌کند که امسال، علی‌رغم پیشرفت‌های قابل‌توجه در زمینه امنیت سایبری و افزایش همکاری‌های بین المللی در ردیابی و بازیابی وجوه سرقت شده، شاهد حمله‌های گسترده‌تری از سوی گروه‌های هکری خواهیم بود؛ زیرا انتظار می‌رود که روش‌های حمله آنها نسبت به سال‌های گذشته پیشرفته‌تر شود.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین‌تلگراف

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments