کاهش فشار فروش بیت کوین؛ ماینرها هم به انباشت روی آورده‌اند!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش شرکت تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant)، فشار فروش ماینرهای بیت ‌کوین با وجود کاهش قابل‌توجه کارمزد تراکنش‌ها، کمتر شده است. طبق آخرین گزارش هفتگی این شرکت، تعداد بیت کوینی که روزانه توسط ماینرها به فروش می‌رسد، در حال حاضر حدود ۳۰۰ واحد است که به میزان قابل‌توجهی از فروش روزانه ۸۰۰ واحد BTC توسط این شرکت‌ها در ماه‌های نوامبر و دسامبر ۲۰۲۳، کمتر است.
کاهش فشار فروش ماینرها در سال ۲۰۲۴ در حالی اتفاق می‌افتد که سودآوری ماینرها به میزان قابل‌توجهی کمتر شده است. به گزارش کریپتوکوانت، شاخص سود/زیان ماینرها نشان می‌دهد که این شرکت‌ها در سال ۲۰۲۴ به دلیل تراکنش‌های کمتر در شبکه بیت ‌کوین، درآمد بسیاری کمتری داشته‌اند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

بر اساس داده‌های موجود، تعداد تراکنش‌های روزانه بیت کوین از ۷۳۱ هزار در ماه دسامبر، به پایین‌ترین سطح سه ماهه خود در ۲۷۸ هزار کاهش یافته است. کاهش تراکنش‌های بیت کوین را می‌توان به فعالیت کمتر کتیبه‌های اوردینالز (Ordinals) و توکن‌های BRC20 نسبت داد. این روند همچنین در تعداد تراکنش‌هایی که از آدرس‌های تپ‌روت (taproot) استفاده می‌کنند، مشهود است که از ماه دسامبر، ۷۶ درصد کاهش یافته است.
کاهش تعداد تراکنش‌ها، کارمزد دریافتی توسط ماینرهای را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. طبق گزارش‌ها، کارمزدهای روزانه شبکه بیت کوین از ۱۵ دسامبر ۲۰۲۳ تا ۵ فوریه ۲۰۲۴، یک افت ۹۰ درصدی را تجربه کرده است.
در همین حال، پریمیوم قیمت بیت کوین در صرافی کوین بیس نشان می‌دهد که تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران در ایالات متحده اندکی بهبود یافته است.
در همین حال، لازم به ذکر است که گزارش اخیر کریپتوکوانت با گزارش چند روز قبل صرافی بینفینکس (Bitfinex) در تضاد است که آخرین افت قیمت بیت کوین را به فروش ماینرها نسبت می‌داد. بر اساس گزارش بینفینکس، ماینرها در حال تخلیه ذخایر بیت کوینی خود هستند تا سرمایه و زیرساخت‌های خود را جهت آمادگی برای هاوینگ آتی، ارتقا دهند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کریپتو پوتیتو

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments