مروری بر اتفاقات مهم حوزه دیفای در هفته‌ای که گذشت!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در دنیای مالی غیرمتمرکز (DeFi)، چندین تحول مهم در این هفته رخ داد. در این خبر به مهم‌ترین اتفاقات دنیای دیفای می‌پردازیم.

ادغام در شبکه کازماس

بر اساس یک اعلامیه در ۴ دسامبر‌، Umee و Osmosis، شبکه‌های مبتنی بر کازماس (Cosmos) قرار است با هم ادغام شوند و با پیاده‌سازی کد UX Chain Umee در بلاکچین Osmosis، یک مرکز دیفای تشکیل دهند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

هدف این ادغام ترکیبی از ویژگی‌های هر دو شبکه، و بهبود بخش دیفای کازماس است. طبق گفته DefiLlama، این زنجیره بیش از ۲۳ میلیارد دلار حجم تجمعی دارد و چهارمین زنجیره بزرگ کازماس از نظر ارزش کل قفل‌شده (TVL) است.

دادگاه هکرهای پلاتیپوس

دادگاهی در فرانسه دو برادری را که مسئول سرقت ۸.۵ میلیون دلار از پروتکل پلاتیپوس بودند، آزاد کرد. علی‌رغم این سوءاستفاده ۸.۵ میلیون دلاری، هکر ادعا کرد که انگیزه‌های اخلاقی دارد و دادگاه فرانسوی به او اجازه داده که آزاد شود.

این سوءاستفاده از طریق یک حمله فلش لون (Flash Loan) رخ داد که باعث شد پروتکل پلاتیپوس معاملات خود را به طور موقت متوقف کند.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری

در مصاحبه‌ای با مدیر عامل Velvet Capital، در مورد چشم‌انداز در‌حال‌تحول دیفای و مدیریت دارایی بحث شد. ماهیت غیرمتمرکز و شفاف DeFi یک جایگزین قانع‌کننده برای تأمین مالی سنتی است که می‌تواند بحث مدیریت دارایی و فرصت‌‌های سرمایه‌گذاری را برای مؤسسات و افراد، برجسته و متحول کند.

جبران خسارات افراد آسیب‌دیده

پلتفرم KyberSwap قصد دارد به کاربرانی که تحت تأثیر سوءاستفاده در ۲۲ نوامبر قرار گرفتند، کمک مالی ارائه کند. بد نیست بدانید که این سوءاستفاده منجر به ضرر ۴۸.۸ میلیون دلاری برای بخش دیفای این پلتفرم شد.

برای رسیدگی به این موضوع، KyberSwap در حال ایجاد یک بسته کمک مالی از خزانه خود برای جبران خسارت کسانی است که تحت تأثیر این رویداد قرار گرفته‌اند.

این کمک‌هزینه برای کاهش بار مالی افراد آسیب‌‌دیده طراحی شده و در حال حاضر، جزئیات و معیارهای خاص برای کمک مالی در حال نهایی شدن هستند. KyberSwa متعهد شده است که اطلاعات بیشتر را ظرف دو هفته ارائه دهد.

مروری بر بازار

با وجود رکود جزئی بازار، ۱۰۰ توکن برتر DeFi هفته‌ای با رشد زیاد را سپری کردند و بیشتر توکن‌های مربوطه روند مثبتی را در نمودارهای هفتگی خود به نمایش گذاشتند. ارزش کل قفل‌شده در پروتکل‌های دیفای نیز از ۶۰ میلیارد دلار فراتر رفت.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین تلگراف

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments