چرا آمریکا ارزهای دیجیتال را تهدیدی جدی برای خود می‌داند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

الیزابت وارن، سناتور آمریکایی مخالف کریپتو، جنجال دیگری را علیه این صنعت به راه انداخته و مدعی شده که ارزهای دیجیتال تهدیدی جدی برای آمریکا است. این نظرات در پاسخ به اظهارات جیمی دیمون، مدیرعامل جی‌پی مورگان (JPMorgan) که خواستار ممنوعیت ارزهای دیجیتال شده بود، بیان شده است.
وارن در اظهارات جدید خود از ارزهای دیجیتال به دلیل نقش این دارایی‌ها در شرارت‌هایی که کشور آمریکا با آن مواجه است، مانند تروریسم، پولشویی و تامین مالی کشورهای تحت تحریم، به شدت انتقاد کرد. او ضمن موافقت با گفته‌های اخیر مدیرعامل جی‌پی مورگان گفت که تهدید جدیدی در خارج وجود دارد و آن کریپتو است که برای تامین مالی تروریسم و قاچاق مواد مخدر استفاده می‌شود. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم این وضعیت ادامه پیدا کند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

این در حالی است که بر اساس داده‌های شرکت تحقیقاتی چین آنالیز (Chainalysis)، تحلیل‌های درون زنجیره‌ای ثابت کرده‌اند که تنها کمتر از ۰٫۲ درصد از رمزارزها برای فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌شود.
با این وجود، واقعیت‌ها مانع از مخالفت مقامات آمریکایی با ارزهای دیجیتال نشده است. دیمون اخیرا در اظهارات خود گفته بود، تنها کاربرد واقعی آن (کریپتو) برای مجرمان، قاچاقچیان مواد مخدر، پولشویی و فرار از مالیات است… اگر من جای دولت بودم، آن را ممنوع می‌کردم. این در حالی است که جی‌پی مورگان دومین بانک بزرگ از نظر پرداخت جریمه است که طی دو دهه گذشته برای ۲۷۲ تخلف تقریبا ۴۰ میلیارد دلار جریمه پرداخت کرده است. اکثر این تخلفات هم در زمان مدیرعاملی دیمون اتفاق افتاده است.
اگرچه برخی از سیاستمداران مانند سناتور وارن می‌خواهند رمزارزها را ممنوع کنند، اما این امر شبیه ممنوعیت اینترنت است که به سادگی قابل‌دستیابی نیست.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع بی‌این کریپتو

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

چطور تا زمانی که قیمت بیت کف کف بازار بود اخبار تهدید پخش نمی شد ؟ الان که دوباره بعد چند سال استارت رشد زده هی اخبار منفی منتشر میشه ؟

آمریکایها فریبکار هستند در ارزهای دیجیتال هزاران میلیون دلار با نوسانگیری از مردم دزدی کردند . دارن فیلم بازی میکنند تا یک جور دبگه دزدی بکنند ‌. عجب آدمهای هستند کلی دزدی کردن الان میگن خطرناک است

شما از کجا میدانید برای خود تهدید میداند؟