ارزش بازار تتر از مرز ۹۰ میلیارد دلار گذشت!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در آخرین ماه سال ۲۰۲۳ و همزمان با رالی صعودی بازار کریپتو، شاهد یک نقطه عطف مهم در حوزه ارزهای دیجیتال هستیم.

تتر (USDT) به سقف ۹۰ میلیارد دلار از نظر ارزش بازار رسیده و موقعیت غالب خود را با در اختیار داشتن ۷۰ درصد از سهم بازار استیبل‌کوین‌ها، تثبیت کرده است. افزایش ارزش بازار تتر نشان‌دهنده افزایش پذیرش و استفاده از استیبل‌کوین‌ها در اقتصاد دیجیتال است.

محبوبیت بی‌نظیر تتر در حجم معاملات آن مشهود است که از رقبایی مانند یواس‌دی‌ کوین (USDC) با اختلاف قابل‌توجهی پیشی گرفته است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

در واقع، ارزش بازار تتر ۳۶ درصد افزایش یافته، اما ارزش بازار USDC به سطحی کمتر از بالاترین سقف خود کاهش پیدا کرده که نشان‌دهنده واگرایی بین دو استیبل‌کوین بزرگ صنعت ارزهای دیجیتال است.stablecoin-adoption-tether-usdt-market-cap-high-breakingدر همین حال، راه‌اندازی استیبل‌کوین یورویی EUR CoinVertible توسط سوسیته ژنرال، سومین بانک بزرگ فرانسه، نشان می‌دهد که پذیرش استیبل‌کوین‌ها توسط افراد فراتر از تتر است.

این ابتکار پیشگامانه توسط سوسیته ژنرال نمایانگر شناخت رو‌به‌رشد از استیبل‌کوین‌ها توسط موسسات مالی سنتی است و احتمالا از تنوع بیشتر و قوی‌تر در بازار استیبل‌کوین‌ها خبر می‌دهد.

در این میان، جاستین سان، بنیانگذار ترون (TRX)، اشاره کرده است که ۱۷.۲ درصد از کاربران این شبکه دارای تتر هستند. این امر گسترش پذیرش و استفاده از استیبل‌کوین‌ها در بسترهای مختلف در اقتصاد دیجیتال را نشان می‌دهد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع بی‌این‌کریپتو

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments