آخرین مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج رمزدارایی در سامانه جامع تجارت اعلام شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش انجمن فناوران زنجیره بلوک، در تاریخ ۱۲ آذر ماه ۱۴۰۲، جلسه مهمی پیرو تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در خصوص نحوه برخورد با دارندگان دستگاه‌های استخراج رمزارز، با حضور نمایندگانی از نهادهای امنیتی و انتظامی، وزارت صمت، وزارت نیرو و انجمن بلاکچین ایران، برگزار شد.
طبق قانون، دارندگان تجهیزات استخراج رمزارز ملزم به ثبت و دریافت شناسه یکتا و کد رهگیری برای کلیه دستگاه‌ها، از قبیل دستگاه‌های تولید داخل، واردشده، در حال بهره‌برداری، حتی دستگاه‌های خاموش در انبار، از سامانه جامع تجارت هستند. طی درخواست نمایندگان انجمن و مساعدت نماینده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نهادهای انتظامی و همکاری وزارت صمت، یک بار دیگر مهلت ثبت اطلاعات و دریافت شناسه یکتا و کد رهگیری برای دارندگان پروانه بهره‌برداری، فارغ از خاموش یا روشن بودن تجهیزات، و نیز دارندگان انبار تجهیزات استخراج، از «اول تا پانزدهم دی ماه ۱۴۰۲» تمدید شد.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

لازم به ذکر است دو دسته تولیدکنندگان و واردکنندگان همچنان قادر به ثبت در سامانه برای دریافت شناسه رهگیری کالا خواهند بود. خاطرنشان است آن دسته از تجهیزاتی که در سامانه ثبت نشوند، فارغ از اسناد مثبته (تولید داخل، وارداتی، خوداظهاری) مشمول قانون قاچاق کالا خواهند شد. با توجه به عدم تمدید مهلت ثبت در سامانه، به کلیه دارندگان دستگاه استخراج رمزارز اکیداً توصیه می‌شود که برای جلوگیری از مشکلات تعزیراتی و انتظامی، اقدام به ثبت اطلاعات و دریافت کد رهگیری نمایند.

آخرین مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج رمزدارایی در سامانه جامع تجارت اعلام شد!همچنین، به متقاضیان خرید تجهیزات استخراج توصیه می‌شود که از این پس، هیچ تجهیزی را بدون داشتن شناسه یکتا و کد رهگیری خریداری نکنند؛ چراکه هرگونه تغییر در مالکیت تجهیزات و یا تمدید پروانه بهره‌برداری در آینده، مستلزم داشتن شناسه یکتا و کد رهگیری خواهد بود.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments