خداحافظی هکرهای معروف از دنیای ارزهای دیجیتال!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یک سرویس هک و تخلیه کیف پول‌های رمزارزی به نام Inferno Drainer، پس از وارد کردن خسارت‌های مالی قابل‌توجه به کاربران ناآگاه، به طور ناگهانی فعالیت خود را متوقف کرد.
این سرویس که ابتدا در تلگرام ظاهر شد، با همکاری با دیگر سارقان، فرآیند سرقت از کیف پول کاربران را برای آنها تسهیل کرده و ۲۰ درصد پورسانت از آنها دریافت می‌کرد. گزارش‌های Scam Sniffer نزدیک به ۵۰۰۰ قربانی را نشان می‌دهد که مجموعاً ۶ میلیون دلار از آنها سرقت شده است. سارقان از روش‌های فیشینگ، شبیه‌سازی وب‌سایت‌ پروژه‌ها و استفاده از نرم‌افزار Inferno برای جمع‌آوری وجوه استفاده می‌کردند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

با این حال، این تنها آغاز ماجرا بود؛ زیرا کاوشگران بلاکچین بیش از ۷۱ میلیون دلار وجوه دزدیده شده را به سرویس Inferno drainer نسبت می‌دهند. اگر این ارقام ارائه شده درست باشند، این تیم در کمتر از شش ماه حدود ۱۶ میلیون دلار سود غیرقانونی جمع‌آوری کرده است.
با تمام این موارد، هکرها تصمیم به تعطیلی این سرویس در تلگرام گرفتند. هکرها در اطلاعیه‎‌ای بیان داشتند که این سرویس برای همیشه بسته خواهد شد و هر کسی که خود را از جانب آنها معرفی کند و سعی در ایجاد ارتباط با کاربران این سرویس داشته باشد، قطعاً قصد کلاهبرداری دارد.
البته اگرچه سرویس Inferno به کار خود پایان می‌دهد، اما سرویس‌های مشابه و رقیب همچنان فعال هستند و به همین دلیل، کاربران باید برای محافظت از وجوه خود، نهایت دقت را داشته باشند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کریپتو پوتیتو

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments