مسدود کردن پرداخت‌های رمزارزی برای غول فناوری اپل دردسرساز شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

گروهی از کاربران ناراضی یک شکایت دسته‌جمعی را علیه اپل تنظیم کرده و ادعا می‌کنند که این غول فناوری، برای محدود کردن گزینه‌های پرداخت همتابه‌همتا (P۲P) در دستگاه‌های خود و مسدود کردن فناوری کریپتو از برنامه‌های پرداخت iOS، تبانی کرده است.

طبق گزارش‌ها، در این شکایت ادعا می‌شود که اپل برای محدود کردن استفاده از فناوری غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال در برنامه‌های پرداخت، قراردادهای ضدرقابتی با برنامه‌های Venmo پی‌پال و کش اپ (Cash App) منعقد کرده است.

در این پرونده آمده است:

این قراردادها، امکان رقابت برای ویژگی‌ها و قیمت‌ها را در سراسر بازار محدود می‌کند، از جمله با ممانعت از ادغام فناوری غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال در برنامه‌های پرداخت همتابه‌همتای iOS.

شاکیان همچنین ادعا می‌کنند که اپل از «محدودیت‌های فناوری و قراردادی» از جمله انحصار اپ استور و «محدودیت‌های قراردادی در فناوری مرورگر وب»، برای اعمال کنترل نامحدود بر هر برنامه نصب‌شده و اجراشده در آیفون و آی‌پد استفاده می‌کند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

شاکیان خود را مشتریانی توصیف می‌کنند که به دلیل محدودیت‌های تجاری اعمال‌شده توسط اپل در بازار پرداخت‌های P۲P، هزینه‌های زیادی را متحمل شده‌اند و اکنون به دنبال جبران این هزینه‌ها هستند.

پیش‌تر و در ماه آوریل، دادگاه استیناف هم حکم داده بود که اپل قوانین رقابتی کالیفرنیا را نقض کرده و به برنامه‌ها اجازه نمی‌دهد تا کاربران را به راه‌حل‌های پرداخت غیرمرتبط با اپل هدایت کنند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین تلگراف

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments