رشد توکن‌های حوزه هوش مصنوعی؛ باز هم پای ایلان ماسک در میان است!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

روز گذشته، توکن‌های متمرکز بر فناوری هوش مصنوعی پس از تحولات مثبت در شرکت‌های کلیدی این حوزه، شاهد افزایش قیمت خود بودند.
طبق گزارش‌ها، ایلان ماسک اعلام کرد که سهامداران اِکس کُرپ (X Corp)، ۲۵ درصد از سهام شرکت جدید هوش مصنوعی xAI را در اختیار خواهند داشت. همان‌طور که در خبرهای قبلی رمزارز نیوز هم گزارش شد، شرکت xAI اخیراً آزمایش چت بات هوش مصنوعی خود با نام گروک (Grok) را آغاز کرده که منجر به ایجاد توکن‌های متعددی با نام مشابه شده است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

بر اساس داده‌های بازار، توکن بومی پلتفرم بیتنسور (Bittensor) به نام TAO، در ۲۴ ساعت گذشته شاهد افزایش ۴.۲ درصدی بود که منجر به افزایش ۷۷ درصدی قیمت این توکن در هفته گذشته شده است. اوشن پروتکل با نماد اختصاری OCEAN، فچ ای‌آی (FET) و سینگولاریتی نت (AGIX) نیز در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۶ درصد افزایش قیمت داشتند و در مقایسه با بیت کوین و سایر دارایی‌های رمزارزی اصلی، عملکرد بهتری را از خود به نمایش گذاشتند. در کل، این حوزه با رشد تقریباً ۸ درصدی، بیشترین سودها را برای معامله‌گران رمزارز به همراه داشت.
در بین شرکت‌های کوچک نیز، توکن پلتفرم تولید تصویر ImgnAI با نماد IMGNAI، شاهد رشد حدود ۴۰ درصدی قیمت خود بود.
لازم به ذکر است که معامله‌گران به طور گسترده حوزه مربوط به هوش مصنوعی را به عنوان یکی از مدعیان رشد در بازار صعودی بعدی می‌دانند، مشابه آنچه که برای حوزه بازی و توکن‌های دیفای در چرخه صعودی سال ۲۰۲۰-۲۰۲۲ رقم خورد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین‌دسک

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments