نقش پررنگ اولانچ در انقلاب توکنیزه‌سازی دارایی‌های واقعی؛ منتظر صعود AVAX باشیم؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اولانچ (AVAX)، یکی از دارایی‌های رمزارزی است که عملکرد قابل‌توجهی در روز گذشته داشته و از دیگر رمزارزهای برتر پیشی گرفته است. بر اساس داده‌های بازار، قیمت AVAX در حدود ۱۲ ساعت گذشته تقریباً ۱۰ درصد افزایش یافته و به ۲۳ دلار صعود کرده است. اما محرک اصلی این رشد قابل‌توجه چیست؟
به گفته کارشناسان بازار، مجموعه‌ای از اعلامیه‌های اخیر، مشارکت با مؤسسات بزرگ، و رشد دوباره گیم‌فای و بخش توکن‌های NFT، باعث افزایش بیش از ۱۴۰ درصدی قیمت AVAX در ماه گذشته شده است. در این میان، یکی از دلایل اصلی رشد اخیر اولانچ، همکاری این پروژه با غول‌های مالی جی‌پی مورگان (JP Morgan) و سیتی (Citi)، با هدف توکنیزه‌سازی دارایی‌های دنیای واقعی (RWA) است. طبق گزارش‌ها، اولانچ به عنوان بلاکچین استاندارد برای این کار انتخاب شده است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

همان‌طور که در خبرهای قبلی رمزارز نیوز هم گزارش شده، توکنیزه‌سازی دارایی‌های دنیای واقعی به ‌عنوان انقلاب بزرگ بعدی در دنیای کریپتو معرفی شده است. این فرآیند اساساً شامل قرار دادن دارایی‌های سنتی مانند طلا، کالاها، خزانه‌ها و املاک و مستغلات در بلاکچین است.
در اوایل سال جاری، شرکت خصوصی مدیریت ثروت Bernstein تخمین زد که تقریباً ۲ درصد از عرضه پول جهانی به ارزش حدودی ۳ تریلیون دلار می‌تواند طی پنج سال آینده توکنیزه شود. در این میان، بانک‌های بزرگ هم به وضوح می‌خواهند که بخشی از این انقلاب باشند، و بسیاری از آنها ترجیح می‌دهند به جای ساختن سیستم‌های بلاکچینی خود از ابتدا، به فناوری‌های موجود مانند اولانچ روی بیاورند.
در همین راستا، بنیاد اولانچ هم در ماه ژوئیه، از راه‌اندازی Avalanche Vista، یک طرح ۵۰ میلیون دلاری برای سرمایه‌گذاری در بخش توکنیزه‌سازی دارایی‌های دنیای واقعی، خبر داد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع بی‌این کریپتو

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments