آیوتا با ارتقای جدید خود خبر ساز شد! چه تغییراتی رخ داده؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شبکه آیوتا (IOTA) با راه‌اندازی زنجیره قراردادهای هوشمند عمومی ShimmerEVM به نقطه عطف قابل توجهی رسیده است و مرحله جدیدی را در توسعه خود رقم می‌زند.

آیوتا چندین سال در راستای حمایت از قراردادهای هوشمند فعالیت داشته و زنجیره ShimmerEVM نشان‌دهنده اوج این تلاش‌ها است. این اولین زنجیره قراردادهای هوشمند عمومی در شبکه آیوتا با توکن واقعی، SMR است. این توسعه با استفاده از نمودارهای غیرچرخشی جهت‌دار (DAG) به عنوان لایه پایه برای ارتباطات میان زنجیره‌ای (Cross-Chain) امکان‌پذیر شد.

شبکه Shimmer، شبکه‌ای که برای ایجاد نوآوری در آیوتا ایجاد شده است، این نقطه عطف تاریخی را اعلام نمود و تاکید کرد که زنجیره ShimmerEVM کاملاً با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است. این سازگاری امکان پشتیبانی از برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و GameFi را فراهم می‌کند که با راهبرد توسعه بازار آیوتا همسو می‌شود.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

دومینیک شینر، یکی از بنیان‌گذاران آیوتا، از تبدیل شدن Shimmer به یک شبکه لایه ۱ با ابزار واقعی و یک اکوسیستم پر‌ رونق ابراز هیجان کرد. او این زنجیره سازگار با اتریوم را گامی مهم در جهت رشد یک اکوسیستم قوی وب‌۳ می‌داند.

زنجیره ShimmerEVM پردازش قراردادهای هوشمند و انتقال ارزش لایه ۲ بدون پل را امکان‌پذیر می‌کند. کاربران می‌توانند توکن‌های SMR و در آینده، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و دارایی‌های بومی سفارشی را به ShimmerEVM بدون نیاز به پل‌های خاص، به لطف محیط چند‌زنجیره‌ای (Multichain) آن ارسال کنند.

در حالی که ShimmerEVM در ابتدا به عنوان یک زنجیره عمومی راه‌اندازی شد، بنیاد آیوتا قصد دارد به تدریج اختیار زنجیره را به جامعه واگذار کند تا مدیریت آن را غیرمتمرکزتر کند. این حرکت با روند گسترده‌تر در فضای بلاکچین و ارزهای دیجیتال به سمت شبکه‌های جامعه‌محور و غیرمتمرکز همسو است.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع یو تودی

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments