ناشر استیبل کوین معروف پشت بایننس در آمد! اقدامی راهبردی یا فرار رو به جلو!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در یک اقدام حقوقی غافلگیرکننده، سیرکل (Circle)، ناشر استیبل کوین USDC، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را در شکایت جاری علیه بایننس به چالش کشیده است. SEC پیشتر علیه صرافی بایننس و مدیرعامل آن، چنگ‌پنگ ژائو، شکایت کرده و آن‌ها را به نقض مقررات اوراق بهادار متهم کرده بود.

دفاع سیرکل در این مورد، حول این استدلال است که استیبل کوین‌هایی که عمدتاً برای تسهیل پرداخت‌ها طراحی شده‌اند، ویژگی‌های اساسی یک قرارداد سرمایه‌گذاری را ندارند.

بنابراین، آن‌ها نباید تحت صلاحیت کمیسیون SEC قرار گیرند. سیرکل همچنین تاکید کرد که کاربران چنین استیبل کوین‌هایی هیچ انتظاری برای کسب سود از نگهداری آن‌ها ندارند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

این پیشرفت به دنبال نگرانی‌های قبلی سیرکل است که توسط دانته دیسپارت، مدیر ارشد راهبردی این ناشر استیبل کوین بیان شده بود. دیسپارت در سخنان خود، ریسک‌های بالقوه ناشی از ورشکستگی بانک‌ها در ایالات متحده و تأثیر آن‌ها بر ناشران استیبل کوین را برجسته کرد. او استدلال کرد که این رویدادها سرمایه‌گذاران را به سمت ارزهای دیجیتال پرریسک‌تر و کمتر شفاف در خارج از کشور سوق داده است.

با این حال، شایان ذکر است که همه با موضع سیرکل موافق نیستند. برخی استدلال می‌کنند که استیبل کوین‌ها، حتی آنهایی که برای پرداخت طراحی شده‌اند، همچنان می‌توانند ارزش معامله داشته باشند و ممکن است آنطور که سیرکل پیشنهاد می‌کند از قراردادهای سرمایه‌گذاری متمایز نباشند.

نتیجه این نبرد حقوقی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است؛ زیرا می‌تواند چارچوب قانونی برای استیبل کوین‌ها را شکل دهد و بر استفاده و پذیرش آن‌ها در صنعت گسترده‌ ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد. همچنین سؤالات اساسی در مورد صلاحیت SEC در فضای ارزهای دیجیتال و اینکه آیا به اندازه کافی به ماهیت در حال تحول این صنعت می‌پردازد یا خیر، ایجاد می‌کند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع دیلی کوین

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments