جدال دو‌ نویسنده تاثیرگذار در حوزه مالی بر سر بیت کوین، حق با کدام است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در درگیری اخیر بین غول‌های نویسندگی در حوزه مالی، نویسنده کتاب پرفروش «پدر پولدار پدر فقیر»، رابرت کیوساکی، خود را در تبادل نظر شدید با نسیم طالب، نویسنده مشهور کتاب «قوی سیاه» دید. این اختلاف از اظهارات اخیر کیوساکی شروع شد که در آن، وی سقوط قریب‌الوقوع در بازارهای مالی را پیش‌بینی نمود و از سرمایه‌گذاری در طلا و نقره به عنوان ابزاری برای محافظت از سرمایه حمایت کرد.

طالب که به دلیل کاوش در مورد مسائل مالی غیرقابل پیش‌بینی مشهور است، با ارزیابی کیوساکی، به ویژه تایید او از فلزات گران‌بها مانند طلا و نقره به عنوان پناهگاه امن در برابر تورم ناشی از چاپ گسترده پول توسط فدرال رزرو، مخالفت کرد. طالب استدلال کرد که داده‌های تاریخی حاکی از ثبات دلار در رابطه با طلا و نقره، حتی در دوران آشفتگی اقتصادی قابل توجه، مانند دوره ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۱ است.

با این حال، این اختلاف نظر فراتر از فلزات گران‌بها بود و حوزه بحث‌برانگیز ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین (BTC) را شامل شد. طالب به طور مداوم نسبت به بیت کوین ابراز تردید و آن را به عنوان یک دارایی محکوم به مرگ بیان کرده است. در مقابل، کیوساکی حامی سرسخت بیت کوین بوده و ارز دیجیتال را به پول مردم تشبیه کرده و آن را با کالاهای سنتی مانند طلا و نقره برابر می‌داند. او حتی تا آنجا پیش رفته که توان بیت کوین را برای رسیدن به قیمت شگفت‌انگیز ۱ میلیون دلار پیش‌بینی کرده است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

این درگیری بر بحث جاری در جامعه مالی در مورد آینده دارایی‌های سنتی مانند فلزات گران‌بها و برتری ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین تاکید می‌کند. تمجید کیوساکی از بیت کوین به عنوان پوششی در برابر مسائل بالقوه حریم خصوصی ناشی از ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) پیچیدگی بیشتری را به چشم‌انداز مالی در حال تحول می‌افزاید؛ جایی که دارایی‌های سنتی و دیجیتال برای تسلط به دنیا رقابت می‌کنند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع یو تودی

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

مطمئن نیستم که رمزارزها درآینده نزدیک تاثیر زیادی بگذارند اما شاید روزی این اتفاق بیافتد مشکل رمزارزها دستکاری متقلب ترین کشورهای جهان در اقتصاد آن است، چین یکی از متقلبترین کشورهاست و بنظر نمیرسد حسن نیتی در این زمینه داشته باشد و هروقت بیت کوین سقوط کرده یکی از علل اصلی اش سرمایه گزاران چینی دراین بازار هستن

کیوساکی را نمیدانم ولی نسیم طالب را می‌شناسم و حداقل در مسائل ترید و شناسایی قوی سیاه مطمئنم خیلی بهتر از هرکس دیگری تجربه و عمل کرده است، نمونه اش ویروس کورونا را طالب قبل از همه پیش بینی گرد که قوی سیاه است و آثارش را گوشزد کرده بود

آخرین ویرایش 2 ماه پیش توسط ایلیاد

این اختراع عظیم محکوم به مرگ. تفاوت درک یک نویسنده جهانی و … در همینه

کیوساکی هیچی سرش نمیشه .
تمام پیش بینی هاش هم برعکس درمیاد.