سام بنکمن-فرید، از میلیاردری موفق تا ۱۱۵ سال حبس!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سام بنکمن-فرید، مدیرعامل سابق صرافی FTX در شرف محاکمه با پیامدهای حقوقی قابل توجهی قرار گرفته است.

او که به هفت فقره اتهام از جمله کلاهبرداری، توطئه و پولشویی متهم شده است، در صورت مجرم شناخته شدن در تمام موارد، احتمالاً با مجازات ۱۱۵ سال زندان روبرو خواهد شد.

فعالین حقوقی در این حوزه وضعیت وی را سنجیده و برخی از آن‌ها چشم‌انداز بدی را برای بانکمن-فرید متصور هستند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

مایکل کانوویتز، یکی از شرکای شرکت حقوقی Loevy & Loevy، معتقد است که اگر دولت بتواند ثابت کند که او آگاهانه میلیاردها دلار را دزدیده و شواهدی را برای پنهان کردن از بین برده است، حکم مجازات او به حداکثر می‌رسد. کانوویتز همچنین خاطرنشان کرد که بنکمن-فرید با تهدید شهود هیچ لطفی به خود نکرده است بلکه به پرونده خود آسیب بیشتری وارد کرد.

جرمی هوگان، شریک Hogan & Hogan، نیز معتقد است که بنکمن-فرید احتمالاً مدت قابل توجه بیش از ۱۰ سال را در زندان سپری می‌کند.

انتظار می‌رود راهبرد دفاعی بانکمن-فرید، تصویر او را به‌عنوان متهم اصلی این پرونده به چالش بکشد و در عوض او را به ‌عنوان یک قربانی تحت تأثیر دیگرانی که قبلاً به گناه خود اعتراف کرده‌اند، به تصویر بکشد.

وکلای او همچنین ممکن است استدلال کنند که مقررات نامشخص صنعت ارزهای دیجیتال منجر به اقدامات او شده است.

با این حال، با توجه به موفقیت قابل توجه بانکمن-فرید در ساختن ثروت چند میلیارد دلاری، کانوویتز در مورد اثربخشی این دفاعیه‌ها تردید دارد. متقاعد کردن هیئت منصفه مبنی بر اینکه او به سادگی در مدیریت پول دیگران ناتوان است، ممکن است چالش‌برانگیز باشد.

همان‌طور که در محاکمه بنکمن-فرید آشکار خواهد شد، جامعه ارزهای دیجیتال از نزدیک مراحل قانونی و تأثیر احتمالی آن‌ها بر صنعت رمزارزها، به ویژه در مورد اقدامات نظارتی و شفافیت را مشاهده خواهد کرد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین تلگراف

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments