شبکه اتریوم از بیت کوین قوی‌تر است! اما چرا؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گفته جاستین بونز، مدیر ارشد فناوری اطلاعات و بنیانگذار سایبر کپیتال (Cyber Capital)، تنوع کلاینت‌های اتریوم (ETH)، یک نقطه قوت محوری برای این شبکه است.

این چشم‌انداز کلاینت‌های چند‌وجهی، چندین مزیت را به ارمغان می‌آورد که برای ثبات، امنیت و تمرکززدایی بلاکچین اتریوم بسیار مهم است. کلاینت یک پیاده‌سازی از اتریوم است که تمام تراکنش‌های هر بلاک را تأیید می‌کند، شبکه را ایمن نگهداری کرده و داده‌ها را دقیق نگه می‌دارد.

اول از همه، تنوع کلاینت‌های اتریوم گواهی بر تعهد آن به تمرکززدایی است. برخلاف بیت کوین (BTC)، که در آن کلاینت‌های هسته بر شبکه تسلط دارند، اتریوم دارای انواع پیاده‌سازی کلاینت‌ است. همان‌طور که می‌دانید، تمرکززدایی یک اصل اساسی در فناوری بلاکچین است که ریسک‌های مرتبط با اختیارات و آسیب‌پذیری یک نهاد مرکزی را کاهش می‌دهد.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

این تنوع همچنین انعطاف‌پذیری شبکه را افزایش می‌دهد. در صورت بروز اشکال یا آسیب‌پذیری در یک کلاینت خاص، تأثیر آن به زیر مجموعه‌ای از گره‌ها (Nodes) محدود می‌شود؛ نه اینکه کل شبکه را فلج کند. در نتیجه، شبکه اتریوم قوی و قابل اعتماد باقی می‌ماند.

علاوه بر این، کلاینت‌های متنوع با الزام مهاجمان احتمالی برای هدف قرار دادن چندین پیاده‌سازی، امنیت را افزایش می‌دهند. این امر باعث می‌شود که به خطر انداختن کل شبکه به طور قابل توجهی چالش‌برانگیزتر شود و امنیت کلی آن تقویت گردد.

وجود کلاینت‌های متعدد نشان‌دهنده یک جامعه توسعه‌دهنده فعال و درگیر است. به عبارتی، تیم‌ها و افراد متعدد به طور فعال در پیاده‌سازی‌های مختلف کلاینت‌ها، پرورش نوآوری و رقابت سالم در اکوسیستم اتریوم مشارکت می‌کنند.

علاوه بر این، یک اکوسیستم متشکل از کلاینت‌های متنوع، ارتقای شبکه و بهبود پروتکل‌ها را تسهیل می‌کند. اگر یکی از کلاینت‌ها در پذیرش ارتقای پروتکل جدید با مشکلاتی مواجه شود، دیگر کلاینت‌ها می‌توانند برای حفظ تداوم شبکه وارد عمل شوند و احتمال هارد فورک‌های بحث‌برانگیز را کاهش دهند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع بیت‌کوینیست

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments