مدیرعامل جی‌پی مورگان: جهان برای افزایش بیشتر نرخ بهره در آمریکا آماده نیست!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

جیمی دیمون، مدیرعامل موسسه مالی جی‌پی مورگان، نسبت به احتمال رسیدن نرخ بهره فدرال رزرو، بانک مرکزی ایالات متحده، به ۷ درصد ابراز نگرانی کرده، و بیان می‌کند که اقتصاد جهانی ممکن است به اندازه کافی برای چنین محیط اقتصادی آمادگی نداشته باشد.

فدرال رزرو از مارس ۲۰۲۲ به تدریج نرخ بهره خود را در تلاش برای مهار تورم به محدوده ۵.۲۵ تا ۵.۵ درصد افزایش داده است. با این حال، دیمون معتقد است که افزایش بیشتر نرخ بهره ممکن است برای مبارزه با تورم مداوم ضروری تلقی شود، اما این موضوع می‌تواند عواقب شدیدی برای اقتصاد جهانی داشته باشد.

نگرانی دیمون ناشی از تاثیر بالقوه نرخ بهره ۷ درصدی است؛ به ویژه در شرایط رکود تورمی که با تورم بالا و بیکاری مشخص می‌شود. چنین وضعیتی می‌تواند ریسک سقوط اقتصاد ایالات متحده به سمت رکود را افزایش دهد، که پیامدهای نامطلوبی برای دارایی‌های ریسکی مانند سهام شرکت‌های فناوری و ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

علاوه بر این، انقباض مستمر موضع پولی توسط فدرال رزرو می‌تواند منجر به افزایش بازدهی اوراق‌ قرضه خزانه‌داری ایالات متحده شود، که احتمالاً به بالاترین حد در چند دهه اخیر می‌رسد. این امر باعث جذابیت بیشتر اوراق قرضه برای سرمایه‌گذاران می‌شود و نقدینگی را از سرمایه‌گذاری‌های پرریسک‌تر منحرف می‌کند.

دیدگاه دیمون این باور رایج را که چرخه انقباض پولی فدرال رزرو قبلاً به اوج خود رسیده است، به چالش می‌کشد. شایان ذکر است بانک مرکزی ایالات متحده قصد خود را برای حفظ هزینه‌های استقراض بالاتر برای یک دوره طولانی نشان داده است.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین دسک

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments