جزییات طرح مصوب سلسیوس برای پرداخت بدهی طلبکاران!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طلبکاران درگیر در پرونده ورشکستگی سلسیوس (CEL) با اکثریت قاطع به طرحی رای داده‌اند که هدف آن بازگرداندن وجوه به خود، و توزیع سهام از طریق یک شرکت جدید است.

به گفته استرتو (Stretto)، شرکت خدمات ورشکستگی شبکه سلسیوس و طلبکاران آن، در ۲۵ سپتامبر، از طرف اکثر طلبکاران و با بیش از ۹۸ درصد رای موافق، از این طرح حمایت شد. در حالی که این طرح از حمایت قابل توجهی برخوردار شده، هنوز نیاز به تایید نهایی در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده دارد که جلسه بعدی آن برای ۲ اکتبر برنامه‌ریزی‌ شده است.

بر اساس طرح فعلی که در بیانیه ارائه‌شده در ۱۷ اوت مشخص شده است، تقریباً ۲ میلیارد دلار بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بین طلبکاران شبکه سلسیوس توزیع خواهد شد. علاوه بر این، سهام در یک شرکت جدید به نام NewCo توزیع خواهد شد.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

تمرکز اصلی این شرکت جدید بر روی کار و گسترش عملیات استخراج بیت کوین بدهکاران، استیکینگ اتریوم، کسب درآمد از سایر دارایی‌های غیرنقدی که توسط بدهکاران نگهداری می‌شود، و کشف فرصت‌های تجاری جدید و مطابق با مقررات خواهد بود.

مهم‌تر از همه، مدیریت شرکت جدید تحت نظارت گروه فارنهایت، کنسرسیومی متشکل از افراد و سازمان‌های رمزارزی خواهد بود. این گروه شامل نهاد و افراد برجسته‌ای از جمله استیون کوکینوس، مدیر عامل سابق الگوراند (Algorand) است.

در ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۳، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شکایتی علیه سلسیوس و مدیرعامل سابق آن، الکس ماشینسکی، به اتهام جمع‌آوری غیرقانونی میلیاردها دلار از طریق پیشنهادات ثبت‌نشده و متقلبانه مربوط به دارایی‌های رمزارزی تنظیم کرده بود. ماشینسکی متعاقباً در همان روز دستگیر شد، و با اتهام فعالیت‌های مالی متقلبانه، گمراه کردن سرمایه‌گذاران و جرایم مرتبط از سوی وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ) مواجه شد.

از سوی دیگر، همکاری اخیر کوین بیس با سلسیوس، که در آن کوین بیس به عنوان توزیع‌کننده وجوه مشتریان بین‌المللی انتخاب شده، توجه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را به خود جلب کرده و نگرانی‌ها و انتقادات این نهاد نظارتی را برانگیخته است.

به گفته این رگولاتور، توافق بین دو شرکت، کوین بیس را در نقشی شبیه به یک دلال قرار می‌دهد تا یک توزیع‌کننده صرف. صرافی کوین بیس در حال حاضر درگیر یک نبرد حقوقی جداگانه با SEC است که در آن، متهم شده که به عنوان یک کارگزار و اتاق پایاپای بدون مجوز عمل می‌کند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین تلگراف

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments