روز موعود برای استلار فرا رسید، ماجرا از چه قرار است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ارتقاء مورد انتظار استلار (XLM) به پروتکل ۲۰ به طور رسمی در ۲۰ سپتامبر انجام شد. این ارتقا، مهم‌‌ترین و پیچیده‌ترین ارتقا در تاریخ استلار در نظر گرفته می‌شود و هیجان قابل توجهی را در جامعه این ارز دیجیتال ایجاد کرده است.

یکی از انتظارات کلیدی پیرامون این ارتقا، اضافه شدن چارچوب قرارداد هوشمند برای بلاکچین استلار، معروف به سوروبان (Soroban)، به شبکه آزمایشی استلار است. سوروبان که در راست (Rust) نوشته شده است، در شبکه استلار با حمایت یک صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری در اکتبر ۲۰۲۲ راه‌اندازی شد و از آن زمان تاکنون شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی بوده است. این واقعیت که سوروبان اکنون در شبکه آزمایشی استلار مستقر شده است، نقطه عطف مهمی برای اکوسیستم این رمزارز است.

علاوه بر ادغام قراردادهای هوشمند سوروبان، این ارتقاء همچنین نسخه‌های Stellar Core و Horizon را معرفی می‌کند و عملکرد و قابلیت‌های شبکه استلار را بیشتر می‌کند. در زمان نگارش این خبر، استلار در ۲۴ ساعت گذشته کاهش ۰.۴۳ درصدی را تجربه کرده است. قابل ذکر است، به نظر نمی‌رسد که اخبار ارتقاء تاثیر فوری بر قیمت استلار داشته باشد.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند غیرقابل پیش‌بینی باشد و تغییرات قیمت ممکن است همیشه با رویدادهای خبری فوری همسو نباشد. از لحاظ تاریخی، تحولات عمده اغلب چند روز طول می‌کشد تا بر قیمت استلار تأثیر بگذارد. در روزهای منتهی به ارتقا، استلار کاهش تدریجی در قیمت خود را تجربه کرد و در ۱۷ سپتامبر به محدوده ۰.۱۱۵ دلار رسید. به دنبال این روند نزولی، استلار شروع به بازگشت نمود و تلاش کرد تا از مقاومت ۰.۱۲ دلار عبور کند.

با توجه به داده‌های تاریخی، این امکان وجود دارد که استلار بتواند از کاهش فعلی قیمت جلوگیری کند و در روزهای پس از ارتقا، افزایش قیمت را تجربه کند. با این حال، از آنجایی که بازارهای ارزهای دیجیتال تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله احساسات بازار و روندهای کلی اقتصاد کلان قرار دارند، ممکن است معامله‌گران و سرمایه‌گذاران به نظارت دقیق بر بازار برای ارزیابی عملکرد قیمت استلار در روزهای آینده نیاز داشته باشند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع یو تودی

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments