مقصر هک شرکت ریپل شناسایی شد: گوگل!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گفته شرکت توسعه نرم‌افزاری ریتول (Retool)، سرقت اخیر رمزارزی از Fortress Trust متعلق به ریپل، که شامل ضرر 15 میلیون دلاری بود، به یکی از ویژگی‌های جدید همگام‌سازی ابری حساب گوگل نسبت داده شده است. ریتول که خدمات ابری را به مشتریان مختلف، از جمله Fortress Trust ارائه می‌کند، فاش کرد که تمام 27 حساب مشتریان ابری آن به دلیل این نقض در معرض خطر قرار گرفته‌اند.

این حادثه با یک حمله مهندسی اجتماعی پیامکی آغاز شد که کارکنان ریتول را هدف قرار داد. مهاجمان در حالی که خود را به عنوان اعضای تیم فناوری اطلاعات معرفی می‌کردند، لینک‌های مخربی را برای کارمندان ارسال، و ادعا نمودند که این پیوندها برای حل مشکل حقوق و دستمزد طراحی شده است.

یکی از کارمندان به طور ناخواسته اعتبار خود را در یک صفحه جعلی وارد کرد که منجر به تسهیل دسترسی مهاجمان شد. برای دسترسی بیشتر، هکرها از فناوری صدای دیپ فیک (Deepfake) برای ارائه کد احراز هویت چندعاملی استفاده کردند.

Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

پس از دسترسی به حساب کارمند مذکور، هکرها دستگاه خود را اضافه کرده و یک کد احراز هویت چندعاملی تولید کردند. این امر به آنها اجازه داد تا یک جلسه Google Workspace فعال در دستگاه خود ایجاد نمایند، و در نهایت به سیستم مدیریت داخلی دسترسی پیدا کنند.

یکی از جنبه‌های مهم این نقض این است که به‌روز‌رسانی اخیر گوگل، معیار احراز هویت چندعاملی را بدون اطلاع مدیران به احراز هویت تک‌عاملی تغییر داده، و این حمله را ممکن ساخته است.

ریپل که اخیراً Fortress Trust را خریداری کرده، وجوه مشتری آسیب‌دیده را بازپرداخت کرد. این رویداد پیچیدگی فزاینده کلاهبرداری‌ها و حملات مهندسی اجتماعی را که شرکت‌های ارزهای دیجیتال را هدف قرار می‌دهند، برجسته نموده؛ و بر اهمیت اقدامات امنیتی قوی در صنعت رمزارزها تأکید می‌کند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کریپتواسلیت

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments