فروش ده‌ها هزار اتریوم توسط نهنگ بزرگ؛ زنگ خطری برای سرمایه‌گذاران؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از علائمی که می‌توان برای معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال به عنوان یک نکته قابل توجه در نظر گرفت، فعالیت‌ها و تراکنش‌های یک نهنگ بزرگ اتریوم (ETH) است. این نهنگ در زمانی که اتریوم در بازه هفتگی 3 درصد افزایش را به ثبت رساند، دارایی‌های خود را انتقال داد. آیا این انتقال به معنای پیش‌بینی کاهش قیمت برای اتریوم در آینده خواهد بود؟

تراکنش‌های نهنگ‌های بزرگ مانند این معمولاً با ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) همراه هستند؛ زیرا انتقال دارایی به صرافی رمزارزی می‌تواند به معنای فروش دارایی‌های یک نهنگ باشد. از این رو، این انتقال می‌تواند منجر به کاهش قیمت اتریوم در کوتاه مدت شود.

داده‌های Etherescan نشان می‌دهند که این نهنگ 8000 اتریوم به ارزش بیش از 13 میلیون دلار را به صرافی بایننس منتقل کرده است. این نهنگ، در سه هفته گذشته هم تعداد 12000 اتریوم را انتقال داده بود. آدرس کیف پول او در حال حاضر دارای 10902 اتریوم است.

Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

زمان انتقال و تراکنش‌های این نهنگ، این سوال را مطرح می‌کند که آیا این انتقالات به سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا، در نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که قرار است در 20 سپتامبر 2023 انجام شود، ارتباط دارد؟ آیا نهنگ پیش‌بینی کرده که این سخنرانی می‌تواند باعث سقوط قیمت‌ها در بازار رمزارزها شود؟

با در نظر گرفتن اولویت فدرال رزرو در حفظ هدف تورم 2 درصدی، اگر سخنرانی پاول همچنان تند به نظر برسد، احتمال رخ دادن چنین سناریویی دور از ذهن نیست. نظرات رئیس فدرال رزرو ممکن است کلیت جلسات آتی FOMC در نوامبر و دسامبر 2023 را تعیین کند، که به نوبه خود می‌تواند پایه‌ای برای کاهش بالقوه نرخ بهره تا سال 2024 باشد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین گیپ

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments