یک صرافی رمزارزی دیگر یک‌شبه متوقف شد؛ کاربران قادر به برداشت وجوه نیستند!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

صرافی JPEX، یک پلتفرم معاملاتی و وام‌دهی ارز دیجیتال مستقر در دبی، به دلیل بحران نقدینگی ناگهانی در ۱۷ سپتامبر، یک شبه به فعالیت خود پایان داد. بر اساس بیانیه این پلتفرم، مقصر اصلی این اتفاق، موسسات و شرکای JPEX در هنگ کنگ هستند که ناعادلانه و بدخواهانه عمل کردند.

به گفته یکی از سخنگویان JPEX، برنامه Earn این پلتفرم که بازدهی سالانه تا ۳۰ درصد را برای ارزهای دیجیتال خاص ارائه می‌کرد، بسته خواهد شد. همه سفارش‌های جدید Earn غیرفعال شده‌اند و سفارش‌های موجود تا پایان کار انجام خواهند شد.

لازم به ذکر است که هفته گذشته، تنظیم‌کننده‌های هنگ ‌کنگ تخلفاتی را به برنامه Earn این صرافی نسبت داده بودند:

به نظر می‌رسد برخی از محصولات ارائه‌شده توسط JPEX ساختارهایی شامل دارایی‌های مجازی، مانند سپرده، پس‌انداز یا درآمد دارایی مجازی هستند که تحت قوانین نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار هنگ کنگ مجاز نیستند.

به گفته اعضای جامعه، غرفه این صرافی در یک رویداد ارزهای دیجیتال در سنگاپور نیز، بلافاصله پس از اطلاعیه آن رها شد. یکی از کاربران X (توییتر سابق) همچنین به شباهت قابل‌توجهی بین لوگوی این صرافی و صرافی معروف FTX اشاره کرده است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

اگرچه برنامه Earn این پلتفرم برای همیشه خاموش خواهد شد، ویژگی معاملات اسپات JPEX هنوز فعال است. برداشت‌ها نیز همچنان امکان‌پذیر هستند. با این حال، با توجه به بازخورد کاربران X، هیچ فرد عاقلی در حال حاضر وجوه خود را از این پلتفرم برداشت نمی‌کند؛ زیرا برداشت‌ها در حال حاضر ۹۹ درصد کارمزد دارند!

تیم JPEX گفته که در نهایت پس از پایان بحران نقدینگی، کارمزدهای برداشت را به حالت عادی باز می‌گرداند. سخنگویان این پلتفرم همچنین هرگونه تخلف از سوی خود را رد کرده‌اند. JPEX قول داده است که بازگردد و بازخورد کاربران را در مورد نحوه انجام این کار درخواست کرده است. با این حال، در حال حاضر مشخص نیست که چنین بازگشتی چه زمانی ممکن است.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کریپتو پوتیتو

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments