سرقت ۸۷۰ هزار دلار از کیف پول میلیونر معروف! ماجرا چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مارک کوبان، میلیاردر معروف، قربانی جدیدترین هک کیف پول‌ رمزارزی شده است. طبق گزارش‌ها، نزدیک به ۸۷۰ هزار دلار از کیف پول متامسک متعلق به کوبان تخلیه شده است. کوبان این هک را تأیید کرد و اظهار داشت که احتمالاً نسخه اشتباه متامسک را دانلود کرده است.
به لطف هوشیاری محقق حوزه بلاکچین، WazzCrypto@، این هک در ۱۵ سپتامبر حدود ساعت ۸ بعد از ظهر UTC شناسایی شد. او متوجه فعالیت غیرمعمول مرتبط با یکی از کیف پول‌های کوبان شد که تقریباً برای پنج ماه غیرفعال بود.
بر اساس سوابق تراکنش‌های موجود در Etherscan، برداشت سریع دارایی‌های مختلف از جمله یواس‌دی کوین (USDC)، تتر (USDT) و لیدو استیک اتر (stETH)، از کیف پول کوبان در یک بازه زمانی کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای صورت گرفت. جالب اینجاست که کوبان متعاقباً ۲ میلیون دلار اضافی USDC برداشت و به یک کیف پول جایگزین منتقل کرد. این توالی تراکنش‌ها این ظن را ایجاد کرد که کوبان ممکن است در حال انتقال دارایی‌ها در پرتفوی خود باشد.

Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

با این حال، چند ساعت بعد، خود کوبان تأیید کرد که برای اولین بار در چند ماه گذشته به متامسک وارد شده است. کوبان در ابتدا از فعالیت‌های اخیر کیف پول بی‌اطلاع بود و متعاقباً گفت که مشکوک است شخصی اقدامات او را زیر نظر داشته است. کوبان در ادامه بیان کرد، من کاملاً مطمئن هستم که نسخه‌ای از متامسک را دانلود کرده‌ام که در آن چیزهای مختلفی وجود دارد. کوبان اضافه کرد که با استفاده از دانگل مورد استفاده توسط کوین بیس برای احراز هویت، دارایی‌های باقی‌مانده را با موفقیت به کوین بیس منتقل کرده است.
پیش‌تر ودر ژوئن ۲۰۲۱ نیز، پس از شکست یک استیبل کوین الگوریتمی به نام Iron Finance، کوبان مقدار نامشخصی از سرمایه خود را به خاطر کلاهبرداری راگ پول از دست داده بود.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین‌گیپ

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments