درآمد گروه هکری لازاروس از هک دارایی‌های رمزارزی چه مقدار است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

گروه لازاروس، یک سازمان هکری تحت حمایت دولتی که با کره شمالی ارتباط دارد، مسئول خسارت ۱.۷ میلیارد دلاری ناشی از یک سری حملات سایبری پیچیده مرتبط با ارزهای دیجیتال در سال گذشته بوده است. این رقم نگران‌کننده، فعالیت و مهارت روزافزون این گروه را در دنیای جرایم سایبری نشان می‌دهد.
تنها در ۱۰ روز گذشته، گروه لازاروس به دلیل هک‌های انجام شده با ۹۵ میلیون دلار ضرر در فضای ارزهای دیجیتال مرتبط بوده است. این حملات نگرانی‌هایی را در بخش‌های مختلف از جمله سازمان‌های دولتی و موسسات مالی ایجاد کرده است.
حوادث اخیر شامل شناسایی گروه لازاروس توسط اف‌بی‌آی (FBI) به عنوان عامل سرقت ۴۱ میلیون دلاری از Stake.com، یک پلت‌فرم آنلاین شرط‌بندی و قمار است. علاوه بر این، آدرس‌های مرتبط با این گروه در ناپدید شدن ۵۴.۳ میلیون دلار از صرافی ارزهای دیجیتال کوینکس (CoinEx) دخیل بودند.
این دارایی‌های دزدیده‌شده طیفی از ارزهای دیجیتال را در بر می‌گیرند و در شبکه‌های مختلف بلاکچین، از جمله اتریوم (ETH)، زنجیره هوشمند بایننس (BSC) و پالیگان (Polygon) پخش می‌شوند. حملات اخیر به آمار قابل توجه این گروه در سال ۲۰۲۳ دامن می‌زند که شاهد سرقت بیش از ۲۰۰ میلیون دلار از پلتفرم‌های مختلف از جمله آلفاپو Alphapo و CoinsPaid بوده است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

ذکر این نکته ضروری است که فعالیت‌های گروه لازاروس فراتر از سرقت ارزهای دیجیتال است. این گروه دارای سابقه طولانی درگیر شدن در فعالیت‌های سایبری مجرمانه است که طیف گسترده‌ای از بخش‌های دولتی و خصوصی را در مقیاس جهانی هدف قرار می‌دهد. تاکتیک‌های آن‌ها متنوع و پیچیده است و شامل روش‌هایی مانند فیشینگ نیزه‌ای (Spear-Phishing)، مهندسی اجتماعی و حملات پیچیده است که سیستم‌های داخلی قربانیان را به خطر می‌اندازد. موفقیت مستمر گروه لازاروس در انجام این حملات سایبری بر نیاز به اقدامات امنیتی سایبری بیشتر در سراسر صنعت رمزارزها و فراتر از آن تاکید دارد. همچنین به عنوان یادآوری از چشم‌انداز تهدید در حال تکامل در عصر دیجیتال عمل می‌کند، جایی که گروه‌های هکری تحت حمایت دولت می‌توانند آسیب‌های مالی قابل توجهی ایجاد و بخش‌های مختلف اقتصاد را مختل کنند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع یو تودی

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments