جزییات ابلاغیه جدید توانیر؛ نرخ جدید تعرفه برق مصرفی در صنعت ماینینگ اعلام شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرکت توانیر کاهش نرخ تعرفه برق مصرفی برای فعالیت‌های استخراج رمزارزها را ابلاغ کرد. این تصمیم ابتدا در ماه مرداد به صورت اصلاحیه اعلام شده بود و حالا توسط توانیر به شکل رسمی ابلاغ شده است.

بر اساس اعلامیه توانیر، قیمت برق مصرفی برای مراکز استخراج رمزارز به میزان ۲۶.۲۵۷ ریال برای هر کیلووات ‌ساعت تعیین شده است. این نرخ جدید تعرفه برق برای دوره سه‌ماهه از تاریخ ۲۸ مرداد تا ۲۸ آبان امسال برای بخش تأمین برق استخراج اعمال خواهد شد.ماینینگاین تصمیم به منظور کاهش هزینه‌های استخراج و پشتیبانی از این صنعت اتخاذ شده است. وزارت نیرو نیز پیشنهاداتی را مطرح کرده که شامل حذف عوارض و مالیات ارزش افزوده می‌شود. این تغییرات به دلیل ماهیت صادراتی صنعت استخراج و درآمدزایی برای کشور اهمیت دارند. از آنجا که حذف این موارد امکان‌پذیر نیست، محاسبات به گونه‌ای انجام می‌شود که تعرفه نهایی شامل عوارض و مالیات ارزش افزوده نشود.

از طرفی، وزارت نیرو پیشنهاد تغییر مبنای محاسبه تعرفه برق صادراتی از سامانه نیما به سامانه طلا و ارز را نیز داده که منجر به افزایش تعرفه خواهد شد. این تغییرات در مجموع باعث کاهش کمی در نرخ تعرفه می‌شوند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

به این ترتیب، تصمیمات گرفته شده توسط توانیر و وزارت نیرو به منظور حمایت و کاهش هزینه‌های صنعت استخراج، به عنوان یک صنعت مهم در کشور انجام شده، و انتظار می‌رود که تأثیر مثبتی بر روی این صنعت داشته باشند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع پیوست

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments