کازماس به پایین‌ترین سطح سالانه سقوط کرد! این کاهش قیمت تا کجا ادامه دارد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رمزارز کازماس (ATOM) به پایین‌ترین سطح قیمتی سالانه خود یعنی 6.6 دلار رسید؛ زیرا فروشندگان فشار نزولی خود را با شکستن حمایت در قیمت 7 دلار افزایش دادند. ناحیه حمایتی در قیمت 7 دلار از کاهش قیمت در ماه ژوئن جلوگیری کرده بود، اما فشار فروش در اواخر آگوست باعث شد که این ناحیه حمایتی شکسته شود.

شکل گرفتن روند نزولی در نمودار کازماس از سه ماهه اول 2023 آغاز شد. سقوط قیمت از 15 دلار برای مدت کوتاهی توسط گاوها در حمایت 10 دلار متوقف شد. atom-hits-another-year-low-can-sellers-extend-gainsبا توجه به این کاهش قیمت، کازماس توان بازیابی قیمت را پیدا نکرد و روند نزولی در سه ماه سوم ادامه یافت و منجر به این شد این ارز به پایین‌ترین سطح سالانه خود برسد.

در حالی که گاوها به دنبال بازگشت قیمت هستند، شاخص‌های فنی بیانگر شرایط مناسبی نیستند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در اطراف منطقه اشباع فروش باقی مانده تا کمبود تقاضا برای خرید را برجسته کند. از سوی دیگر، حجم تعادلی (OBV) حجم معاملات مناسبی را ثبت کرد، اگرچه در ماه سپتامبر نیز اندکی کاهش یافت.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

بازآزمایی مقاومت جدید در محدوده 7 دلار می‌تواند باعث کاهش قیمت کازماس به سمت 6 تا 6.5 دلار شود. این سطوح قیمتی همچنین به عنوان یک سطح حمایتی در بازه زمانی هفتگی عمل می‌کنند. از سوی دیگر، برای شروع یک روند صعودی نیاز به خریدارانی است که موانع حال حاضر در محدوده 7 دلار را پشت سر بگذارند، سپس در مسیر یک رالی مناسب صعودی قرار بگیرند.

کاهش شدید در نرخ سود باز (Open interest) در بازه‌های زمانی پایین‌تر حاکی از آن است که کازماس ممکن است با زیان‌های بیشتری روبرو شود. با توجه به داده‌های Coinalyze، این شاخص بیش از 1 میلیون دلار کاهش یافت؛ زیرا قیمت‌ همچنان در حال کاهش است.

این مورد بیانگر ادامه روند نزولی در کوتاه مدت خواهد بود. به طور مشابه، فاندینگ ریت در محدوده منفی باقی مانده؛ زیرا خریداران به طور مداوم در حال خروج از بازار هستند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع ای‌ام‌بی‌کریپتو

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments