کلاهبرداری رمزارزی بزرگ در پایتخت: سرقت ۳۰۰ میلیارد ریال از ۳۰ شاکی!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سردار کیومرث عزیزی، فرمانده انتظامی غرب استان تهران، از دستگیری یک کلاهبردار در زمینه ارز دیجیتال در شهریار خبر داد. سردار عزیزی توضیح داد:

در پی وصول پرونده‌های کلاهبرداری در پوشش شرکتی با فعالیت در زمینه ساخت و ساز و سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال در حوزه غرب استان تهران، به ویژه شهرستان‌های شهریار و ملارد، موضوع در دستور کار قرار گرفت.

با بررسی‌های صورت‌گرفته و اخذ اظهارات از شکات، مشخص شد فردی خود را به عنوان مدیرعامل شرکت معرفی و با شگرد واگذاری سود، سوژه‌های خود را از طریق تبلیغات انتخاب و اقدام به کلاهبرداری به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال از ۳۰ شاکی کرده است.

Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

با وصول پرونده‌های مختلف از کلانتری‌های شهریار و آغاز تحقیقات پلیس، هویت متهم و محل سکونت و تردد وی در شهریار مورد شناسایی قرار گرفت و با بررسی بانک‌های اطلاعاتی و اخذ اظهارت شکات، در نهایت مخفیگاه وی شناسایی و پس از هماهنگی‌های قضائی، مأموران پلیس آگاهی در عملیاتی غافلگیرانه، کلاهبردار فراری را دستگیر کردند.

متهم در تحقیقات پلیس اعتراف کرد که در سال ۱۳۹۹ کافی‌نتی در شهرک «شاهد» شهریار داشته و با سیستم ارزهای دیجیتال آشنا بوده است و حدود هفت ماه از شهریور ماه سال ۱۴۰۰ در زیرمجموعه یک شرکت خارجی فعالیت داشته و متوجه کلاهبرداری آنها شده و پس از قطع ارتباط با شرکت اعلامی با صرافی‌های خارجی آشنا شده که با همکاری صرافی‌ها، پس از تبدیل پول ایرانی به رمزارز و انتقال آنها به حساب‌های بانکی و حساب کاربری خود، اقدام به خرید و فروش رمزارز می‌کرده که اکثراً با ضررهای جبران‌ناپذیر روبرو شده و سپس، با اهالی شهرک محل زندگی خود، قراردادهای مالی مبنی بر سودآوری از طریق بازارهای ارز دیجیتال منعقد کرده و در این خصوص مبالغی از آنها دریافت می‌کرده است.

با توجه به اقرار صریح متهم به کلاهبرداری و برابر هماهنگی قضائی، همگی شکات با متهم مواجه حضوری شدند و تلاش برای شناسایی همدستان احتمالی متهم ادامه دارد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع خبرگزاری مهر

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments