ماجرای هکری که مانع سرقت ۵۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال شد!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

هکرهای کلاه‌سفید با حفظ امنیت بلاک چین ترون (TRON)، موفق به خنثی‌کردن یک آسیب‌پذیری در حساب چند امضایی (multi-sig) شدند که می‌توانست تا ۵۰۰ میلیون دلار زیان مالی به این شبکه وارد کند.
در دنیای وب ۳، هکرها و بدافزارها باهدف بهره‌برداری از نقاط ضعف هر شبکه و سرقت اموال آن‌ها، به‌طور مداوم در حال فعالیت هستند؛ اما هکرهای کلاه‌سفید به‌عنوان قهرمانان، با شناسایی و گزارش ضعف‌ها به تیم‌های مربوطه، به‌طور فعال و تاحدامکان، از سوءاستفاده از این آسیب‌پذیری‌ها جلوگیری می‌کنند.

به گزارش تیم امنیت سایبری شرکت dWallet Labs، سیستم چند امضایی ترون دارای یک حفره امنیتی بود که می‌توانست ۵۰۰ میلیون دلار را در معرض خطر قرار دهد.

بعد از شناسایی، این مشکل امنیتی در تاریخ ۱۹ فوریه به تیم ترون گزارش داده شد. درنهایت، ترون توانست این مشکل را برطرف کند و برای هکرهای کلاه‌سفید هم جایزه‌ای در نظر گرفت.

Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

رمزارزها و حوزه مالی غیرمتمرکز (DeFi)، از اهداف رایج و جذاب این‌گونه حملات هستند؛ اما اقدامات کارشناسان امنیتی در این حوزه، زیرساخت رمزارزها را ایمن‌تر می‌کند.

هکرهای کلاه‌سفید تنها در سال ۲۰۲۲ با گزارش این‌گونه مشکلات امنیتی در پروژه‌های رمزارزی بیش از ۲۰ میلیارد دلار را نجات دادند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع بی‌این کریپتو

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments