استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌های برون‌مرزی در دستور کار بانک مرکزی!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پنجاه و یکمین اجلاس اتحادیه پایاپای آسیا (ACU) با میزبانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و حضور اعضای اتحادیه در بانک مرکزی آغاز به کار کرده است.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، اجلاس اتحادیه پایاپای آسیا به صورت سالانه در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود. در این نشست، دبیرکل اتحادیه گزارش عملکرد اتحادیه در سال مورد نظر را به اعضای هیئت مدیره ارائه می‌دهد. رییس کل بانک مرکزی روسیه، قائم مقام بانک مرکزی بلاروس و نماینده بانک توسعه اسلامی و نماینده افغانستان از مهمانان اجلاس در حاضرند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

محور اصلی این اجلاس، دلارزدایی و کاهش وابستگی به ارزهای تحت سلطه است. همچنین، گزارشات اقتصادی کشورهای عضو توسط رؤسای کل بانک‌های مرکزی عضو ارائه می‌شود. سپس، اعضای هیئت مدیره درباره رویدادها و چشم‌اندازهای اقتصادی بین‌المللی و اتحادیه به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.
در این اجلاس، اصلاحات در اساسنامه اتحادیه برای سهولت در پذیرش اعضای جدید و تعیین سبد جدید ارزی کشورهای عضو برای تسویه معاملات بدون نیاز به یورو و دلار نیز مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. امکان‌سنجی و به‌کارگیری ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی برای پرداخت‌های برون مرزی و رونمایی از شبکه پیام‌رسان بین بانکی کشورهای عضو اتحادیه نیز از دستورکارهای این اجلاس است.
در سال ۱۳۹۳ نیز، بانک مرکزی ایران میزبان اجلاس هیئت مدیره و کمیته فنی اتحادیه پایاپای آسیا در جزیره کیش بود. محل دائمی دبيرخانه اتحاديه پاياپای آسيا در ايران قرار دارد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع بانک‌ مرکزی

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments