خرید Pepe بدون کارمزد
تو صرافی ارزپلاس میتونی پپه قورباغه و 200 رمزارز دیگه رو بدون کارمزد خرید و فروش کنی!

شروع

استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌های برون‌مرزی در دستور کار بانک مرکزی!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پنجاه و یکمین اجلاس اتحادیه پایاپای آسیا (ACU) با میزبانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و حضور اعضای اتحادیه در بانک مرکزی آغاز به کار کرده است.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، اجلاس اتحادیه پایاپای آسیا به صورت سالانه در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود. در این نشست، دبیرکل اتحادیه گزارش عملکرد اتحادیه در سال مورد نظر را به اعضای هیئت مدیره ارائه می‌دهد. رییس کل بانک مرکزی روسیه، قائم مقام بانک مرکزی بلاروس و نماینده بانک توسعه اسلامی و نماینده افغانستان از مهمانان اجلاس در حاضرند.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!

ثبت نام

محور اصلی این اجلاس، دلارزدایی و کاهش وابستگی به ارزهای تحت سلطه است. همچنین، گزارشات اقتصادی کشورهای عضو توسط رؤسای کل بانک‌های مرکزی عضو ارائه می‌شود. سپس، اعضای هیئت مدیره درباره رویدادها و چشم‌اندازهای اقتصادی بین‌المللی و اتحادیه به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.
در این اجلاس، اصلاحات در اساسنامه اتحادیه برای سهولت در پذیرش اعضای جدید و تعیین سبد جدید ارزی کشورهای عضو برای تسویه معاملات بدون نیاز به یورو و دلار نیز مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. امکان‌سنجی و به‌کارگیری ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی برای پرداخت‌های برون مرزی و رونمایی از شبکه پیام‌رسان بین بانکی کشورهای عضو اتحادیه نیز از دستورکارهای این اجلاس است.
در سال ۱۳۹۳ نیز، بانک مرکزی ایران میزبان اجلاس هیئت مدیره و کمیته فنی اتحادیه پایاپای آسیا در جزیره کیش بود. محل دائمی دبيرخانه اتحاديه پاياپای آسيا در ايران قرار دارد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع بانک‌ مرکزی
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments