خرید Pepe بدون کارمزد
تو صرافی ارزپلاس میتونی پپه قورباغه و 200 رمزارز دیگه رو بدون کارمزد خرید و فروش کنی!

شروع

شناسایی ۲ پرونده کلاهبرداری رمزارزی در ایران!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رئیس پلیس فتای استان فارس از شناسایی جوانی که اقدام به برداشت غیرمجاز 16 میلیارد ریال رمز ارز از کیف پول دیجیتالی برادر خود کرده بود، خبر داد. سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” رئیس پلیس فتای استان فارس اعلام کرد که پس از شکایت مردی 29 ساله مبنی بر برداشت غیرمجاز رمزارز از کیف پول دیجیتالی‌اش، اقدامات لازم برای شناسایی متهم توسط کارشناسان پلیس فتا آغاز شده است.
در ادامه، رئیس پلیس فتا استان فارس افزود که متهم ابتدا تلاش کرد تا اقدامات خود را منکر شود، اما پس از مواجهه با مستندات و ادله دیجیتالی، به اقدامات خود اعتراف کرد و هدف از این کار را برداشت غیرمجاز پول از حساب برادر خود عنوان کرد.
سرهنگ سلیمانی همچنین به شهروندان توصیه کردند که دانش و آگاهی خود را درباره خرید رمز ارز و نگهداری آن در کیف‌های الکترونیکی بالا ببرند و در تراکنش‌های انتقال از صرافی‌ها، از رمز‌های یک‌بار مصرف ایمیلی استفاده کنند.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!

ثبت نام

در خبر دیگر، رئیس پلیس فتای استان اردبیل از شناسایی و دستگیری فردی که در پوشش سرمایه‌گذاری و سوددهی از طریق ارز دیجیتال کلاهبرداری می‌کرد خبر داد. سرهنگ علی قهرمان طالع، رئیس پلیس فتای استان اردبیل، اعلام کرد که این فرد با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها، به افرادی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بودند، نزدیک می‌شد و آنها را برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تقلبی و کلاهبرداری متقاعد می‌کرد.
طالع افزود که پلیس فتا با دریافت شکایت‌ها و اقدامات محرمانه، به شناسایی فرد متهم پرداخت و در نهایت با هماهنگی با دادستانی، عملیات دستگیری صورت گرفت و متهم به عنوان اصلی‌ترین عنصر یک گروه کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال شناسایی شد.
رئیس پلیس فتای استان اردبیل همچنین از شهروندان خواست تا هوشیاری و دقت لازم را در انتخاب پروژه‌ها و صرافی‌های ارزهای دیجیتال داشته باشند و عملیات انتقال و سرمایه‌گذاری خود را با دقت بیشتری انجام دهند و از تبعات احتمالی کلاهبرداری‌ها پیشگیری کنند.
این مقام انتظامی گفت که توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و همواره مراقب ترفند کلاهبرداران و سودجویان باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق شماره تماس 096380 یا سایت رسمی پلیس فتا به نشانی  www.cyberpolice.ir اعلام کنند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع سایبر پلیس
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

3 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

دوستان یک سری به کانال ما بزنید

کیف پول سخت افزاری امنیت بالایی داره برای نگه داری بیت کوین

چقدرم که ایمیل فیلتر نیس،ممنونیم ازتون