حذف دلار از مبادلات تجاری ایران و روسیه! کدام ارزها جایگزین دلار می‌شوند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دولت‌های ایران و روسیه شروع به حذف تدریجی استفاده از دلار آمریکا در تسویه حساب‌های تجاری دوجانبه خود کرده‌اند. هم ایران و هم روسیه در حال حاضر با تحریم‌های اقتصادی اعمال‌شده توسط دولت ایالات متحده مواجه هستند که این موضوع، استفاده از دلار را برای تکمیل معاملات دشوار می‌کند. این امر باعث شده که دو کشور به دنبال یک ارز جایگزین برای پرداخت در مبادلات تجاری بین‌المللی خود باشند.
در همین راستا، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه، در اظهارات جدید خود گفته که درخواست برای استفاده از ارزهای ملی، از جمله روبل روسیه و ریال ایران، موثر بوده و تنها بخش کمی از این معاملات همچنان به دلار آمریکا و یورو متکی است. نواک پس از دیدار با مقامات ایرانی اظهار داشت که ما در مورد این موضوعات با جزئیات صحبت کردیم. من معتقدم که تقریباً ۸۰ درصد از تسویه حساب‌های متقابل ما به ارزهای ملی است: ریال و روبل.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

علاوه بر این، نواک اظهار داشت که دو کشور در حال بررسی استفاده از سایر ارزها برای تسویه معاملات دوجانبه خود هستند، از جمله یوان چین – ارزی که در حال حاضر به طور گسترده توسط فدراسیون روسیه استفاده می‌شود.
اخیراً ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور نیز به بانک مرکزی کشور دستور داد تا زمینه را برای حذف کامل دلار آمریکا از مبادلات تجاری و روی آوردن به ریال، فراهم کند.
همان‌طور که در اخبار قبلی رمزارز نیوز گزارش شد، هر دو کشور پیش از این در حال گفتگو در مورد راه‌اندازی یک استیبل کوین با پشتوانه طلا برای استفاده در تسویه حساب‌های بین‌المللی بودند، اما مقامات روسی اظهار داشتند که این بحث باید تا تصویب یک چارچوب قانونی شفاف برای ارزهای دیجیتال به تعویق بیفتد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع بیت کوین نیوز

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments