برنامه خاموشی مراکز استخراج رمزارز در سال جاری!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مجری طرح تامین برق رمزارزهای شركت توانیر، از خاموشی مراکز استخراج رمزارز که از شبکه سراسری تأمین برق می‌شوند، در ایام اوج مصرف خبر داد.
محمد خدادادی، مجری طرح تأمین برق رمزارزهای توانیر، در این باره گفت:

مطابق مصوبه هیات وزیران با موضوع آیین‌نامه استخراج رمزدارایی‌ها، فروش برق از شبکه سراسری در ایام محدودیت‌دار، اعم از فصول گرم و سرد سال ممنوع است.

وی ادامه داد، بر این ‌اساس، آن دسته از مزارع استخراج رمزارز که برق خود را از شبکه سراسری تضمین می‌کنند، در ساعت‌هایی از شبانه‌روز که تقاضای مصرف به اوج خود می‌رسد، خاموش خواهند شد.
او در مورد وضعیت تأمین برق مراکز استخراج رمزارزها با انرژی‌های تجدیدپذیر هم بیان کرد که، امکان تأمین برق مراکز استخراج رمزدارایی از محل نیروگاه‌های تجدیدپذیر فراهم شده است و شبکه برق خدمات ترانزیت و هموارسازی جریان انرژی الکتریکی را به این دسته از متقاضیان ارائه می‌کند.
خدادادی ادامه داد، مراکز استخراج رمزدارایی که با نیروگاه‌های تجدیدپذیر قرارداد دوجانبه داشته باشند، به ‌اندازه برقی که نیروگاه تجدیدپذیر تولید می‌کند، اجازه مصرف خواهند داشت.

وی درباره اقدام سازمان ملی استاندارد در مورد صدور مجوز برای ترخیص دستگاه‌های استخراج رمزارز هم افزود، بهره‌برداری از ماینرهای غیراستاندارد صرفاً با سوءاستفاده از برق یارانه‌ای است. بنابراین، اقدام سازمان ملی استاندارد ایران در اجباری کردن استاندارد معیار مصرف انرژی و اقدام گمرک جمهوری اسلامی ایران در ممنوعیت ورود ماینرهای با رتبه انرژی پایین‌تر از B، کمک شایانی به کاهش سوءاستفاده از برق یارانه‌ای برای استخراج رمزدارایی‌ها خواهد کرد.
همان‌طور که در اخبار قبلی رمزارز نیوز هم گزارش شد، ترخیص دستگاه‌های استخراج رمزارز منوط به ارائه مجوز سازمان ملی استاندارد ایران است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع
منبع ایرنا

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments