جریمه میلیاردی بورس تهران به دلیل استخراج غیرقانونی رمزارز!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بر اساس ابلاغیه جدیدی از سازمان تعزیرات حکومتی، شرکت بورس و اوراق بهادار به پرداخت جریمه نقدی بالغ بر 31 میلیارد تومان محکوم شده است. این جریمه به دلیل تخلف شرکت بورس در نگهداری 82 دستگاه ماینر از نوع مجاز مشروط، که قاچاقی بودند، در انبار کلاسمان سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تهران، در نظر گرفته است.
بر اساس اخبار قبلی رمزارز نیوز، در مهرماه سال 1400 گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه تعدادی ماینر از سوی شرکت بورس اوراق بهادار تهران مورد بهره‌برداری قرار گرفته و فعالیت مذکور در گزارش‌ها و حساب‌های این شرکت به طور کامل ثبت و افشا نشده است. به دنبال انتشار این اخبار، مدیر‌عامل وقت شرکت بورس هم از سمت خود استعفا داده بود.
با توجه به اینکه نگهداری کالای قاچاق تخلف محسوب می‌شود، شرکت بورس به جزای نقدی معادل چهار برابر حداکثر جریمه نقدی برای شخص حقیقی در حق دولت محکوم شده است. بنابراین، شرکت بورس باید به علاوه ضبط کالای مکشوفه، مبلغ 309 میلیارد و 527 میلیون و 766 هزار و 108 ریال را به صندوق دولت پرداخت کند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع
منبع تجارت‌ نیوز

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments