مالیات ۳۰ درصدی برای استخراج ارز دیجیتال!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طبق اعلامیه رسمی منتشرشده توسط شورای مشاوران اقتصادی، دولت بایدن معتقد است که صنعت ماینینگ ارزهای دیجیتال تاثیر منفی شدیدی بر محیط زیست دارد و باید با آن مقابله کرد. شورای مشاوران اقتصادی دولت بایدن اعلام کرد که برای مبارزه با اثرات ماینینگ ارزهای دیجیتال بر محیط زیست، مالیات 30 درصدی اعمال خواهد کرد.
مالیات جدید با نام مالیات بر انرژی استخراج دارایی دیجیتال (DAME) نامیده شده است. این پیشنهاد برای مسئول نگه‌داشتن شرکت‌های رمزارزی برای تأثیرات زیست محیطی آنها در نظر گرفته خواهد شد.
نگرانی در مورد هزینه‌های زیست محیطی به طور مکرر در سال گذشته مورد بحث قرار گرفته است. ایالات متحده تنها کشوری نیست که اقدامات مرتبط در این زمینه را بررسی می کند. CEA مقررات مالیاتی را پیشنهاد کرد که پس از یک دوره عملیاتی به صورت مرحله‌ای به اجرا در می‌آیند.

Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

مالیات برابر با 30 درصد هزینه برق مصرفی خواهد بود. این نهاد معتقد است که این مالیات ضروری است؛ زیرا شرکت‌های استخراج ارزهای دیجیتال در حال حاضر “مجبور نیستند برای کل هزینه‌هایی که در قالب آلودگی محیطی، افزایش قیمت انرژی و تأثیرات گازهای گلخانه‌ای بر اقلیم به دیگران تحمیل می‌کنند، هزینه‌ای پرداخت کنند”.
جامعه استخراج ارزهای دیجتال، مالیات DAME را ناعادلانه خوانده است. آنها اعلام کرده‌اند که این مالیات مشوقی برای استفاده از انرژی‌های پاک نیست. حتی کسانی که خارج از فضای این حوزه هستند از ساختار طرح مالیاتی انتقاد کرده‌اند.
معاون تحقیقات شرکت Riot Platforms، پیر روشارد، گفت که این “بدترین لحظه ممکن برای کاخ سفید است که توجه به بیت کوین را جلب کند”.
از زمانی که چین استخراج ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است، استخراج بیت کوین در ایالات متحده افزایش یافته است. سهام‌ شرکت‌های مرتبط با استخراج بیتکوین در سال 2023 عملکرد بهتری نسبت به سهام‌های تکنولوژی داشته‌اند و کور ساینتیفیک به عنوان بزرگ‌ترین برنده در این حوزه شناخته شده است.
اما محیط استخراج ارزهای دیجیتال در حال دگرگونی است. کمی پیش از این شورای تصمیم‌گیری در شمال کارولینا درباره اعمال محدودیت بر استخراج ارزهای دیجیتال تصمیماتی را لحاظ کرده بود. همچنین تنها چند روز قبل نیز تگزاس طرح‌های تشویقی مرتبط با استخراج ارزهای دیجیتال را حذف کرد.

منبع بی‌این کریپتو

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments