۱۰ سال فعالیت بدون وقفه، سند موفقیت بیت کوین!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

داده‌های استخراج شده از سایت BitcoinUptime که توسط یک کاربر Reddit با نام Tasigur1 در 17 مارس به اشتراک گذاشته شده، نشان می‌دهد که شبکه بیت کوین به طور مداوم در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته طی 10 سال گذشته بدون هیچ مشکلی در حال فعالیت بوده است.
از زمان آغاز به کار این ارز دیجیتال در سال 2009، این شبکه دو بار از کار افتاد. یکی از آن‌ها به سال 2010 باز می‌گردد که یک بلاک حاوی تراکنشی بود که به دلیل نشتی کد، تعداد بیت‌کوین‌های نجومی ایجاد کرد، البته جامعه ماینرها به سرعت این مشکل را کشف و برطرف کردند و از یکپارچگی شبکه بیت کوین اطمینان حاصل شد. جالب اینجاست که با این اتفاق، زمان آپ تایم (در دسترس بودن) شبکه بیت کوین در سال 2010 به 99.908 درصد رسید.
مشکل بعدی در سال 2013 اتفاق افتاد، زمانی که یک بلاک با ورودی تراکنش‌های بیشتر از آنچه قبلا دیده شده بود، تایید، استخراج و پخش شد که باعث ایجاد فورک در این بلاکچین شد. البته مجددا ماینرها به سرعت مشکل را شناسایی و حل کردند و از آسیب جدی به شبکه جلوگیری شد. این حادثه منجر به رسیدن آپ تایم شبکه بیت کوین به 99.932 درصد برای سال 2013 شده بود.
باید پذیرفت این واقعیت که شبکه بیت کوین به مدت ده سال بدون توقف فعالیت کرده است، گواهی بر انعطاف‌پذیری و قابل اطمینان بودن فناوری بلاکچین زیربنایی آن است. قابل ذکر است، ماهیت غیرمتمرکز واقعی آن، حذف شبکه یا به خطر انداختن امنیت آن را برای هر کسی بسیار دشوار می‌کند.
وضعیت آپ تایم بیشتر ایدئولوژی‌های بنیان‌گذار بیت کوین برای حل ضعف بخش مالی سنتی را تأیید می‌کند. در دسترس بودن 24 ساعته به این معنی است که بدون توجه به موقعیت مکانی، همیشه برای کاربران قابل دسترسی است. این امر بیت کوین را به گزینه‌ای جذاب برای افرادی تبدیل کرده که می‌خواهند خارج از ساعات کاری عادی بانکی تراکنش انجام دهند و یا در کشورهایی زندگی می‌کنند که خدمات بانکداری سنتی به راحتی در دسترس نیست.
علاوه بر این، این نقطه عطف با دوره‌ای مصادف شده که در آن، بخش بانکی ایالات متحده به دنبال سقوط سهام سه بانک در عرض چند روز با بحران مواجه شده است.
قیمت بیت کوین در روزهای اخیر به طور پیوسته در حال افزایش بوده و به بالاترین حد خود در چند ماه اخیر رسیده است. در زمان انتشار این خبر، بیت کوین با قیمت 27470 دلار معامله شده و در 24 ساعت گذشته سودی بیش از 7 درصد و در نمودار هفتگی 35 درصد رشد داشته است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع
منبع فینبولد

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments