تاریخ ارتقای بعدی اتریوم اعلام شد! قیمت ETH چقدر افزایش می‌یابد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم تاریخ ۱۲ آوریل را برای ارتقای مهم شانگهای-کاپلا (Shanghai-Capella) یا همان شاپلا (Shapella) در شبکه اصلی تعیین کرده‌اند. به گفته توسعه‌دهندگان، ارتقای شاپلا با موفقیت در شبکه آزمایشی Goerli، به عنوان آخرین تمرین قبل از راه‌اندازی در شبکه اصلی، اجرا شده است. حال، این ارتقا قرار است در ساعت ۱۰:۲۷ صبح UTC در روز ۱۲ آوریل در شماره اپوک (epoch) یا دوره زمانی ۶۲۰۹۵۳۶ در شبکه اصلی انجام شود.
نکته برجسته این ارتقا، پیشنهاد بهبود اتریوم ۴۸۹۵ یا EIP-4895 است که امکان برداشت اتریوم‌های استیک‌شده اعتبارسنج‌ها در شبکه اصلی را فراهم می‌کند، ویژگی مهمی که در جریان انتقال شبکه اتریوم به مدل اجماع اثبات سهام (PoS) در سپتامبر گذشته، یعنی به‌روزرسانی بزرگ ادغام (Merge)، گنجانده نشده بود.
علاوه بر این، ارتقای شاپلا شامل سه پیشرفت دیگر برای بهینه‌سازی هزینه‌های گس برای فعالیت‌های خاص خواهد بود. لازم به ذکر است که پیش از فعال کردن برداشت‌ها، توسعه‌دهندگان مراحل مختلف را روی سه شبکه آزمایشی Sepolia، Zhejiang و Goerli، آزمایش کرده‌اند و برداشت‌های ETH از مجموعه‌های اعتبارسنج مربوطه آنها نیز با موفقیت در هر سه شبکه آزمایشی پردازش شده است.
پیش‌بینی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ارتقای شانگهای تأثیر مثبتی بر قیمت اتریوم خواهد داشت. در واقع، به دلیل ارائه ویژگی‌های زیاد در ارتقای شانگهای، تحلیلگران آن را به عنوان یک پیشرفت مثبت برای قیمت اتریوم می‌دانند. در عین حال، یکی از مزایای بلندمدت پیش‌بینی‌شده برای ارتقای ادغام نیز، جذب سرمایه‌گذاران سازمانی به این پلتفرم است.
به گفته تحلیلگران، اگر ارتقای آتی به عنوان یک جنبه صعودی برای اتریوم عمل کند، پایه و اساس مهمی برای دومین ارز دیجیتال برتر بازار برای بازپس گیری سطح روانی ۲ هزار دلار خواهد بود. البته، نباید فراموش کرد که فعالیت‌های نظارتی اخیر هم می‌توانند ارزش اتریوم را تحت تأثیر قرار دهند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع
منبع فینبولد

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments