طرح مالیات بر ارزهای دیجیتال روی میز دولت!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، در گفتگوی جدید خود در مورد برنامه‌‍ مشترک این نهاد مالی با سازمان امور مالیاتی برای کسب مالیات از رمزارز‌ها گفت:

در حال حاضر، اجرای این سیاست، در دو زمینه استخراج و تبادل ارز‌های دیجیتال، میان بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی تحت پیگیری قرار دارد.

محرمیان توضیح داد:

در بخش نخست این برنامه و بر اساس مصوبه هیئت دولت، استخراج‌کنندگان ارز‌های دیجیتالی که ارز خود را به بانک مرکزی تحویل دهند، معاف از پرداخت مالیات خواهند شد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون استخراج‌کننده‌ای مشمول این معافیت شده یا خیر، گفت:

اجرای این مصوبه اکنون در مراحل نخست خود قرار دارد؛ لذا، با توجه به این نکته، تعداد نفرات کمی مشمول آن شده‌اند و نمی‌توان اطلاعات دقیقی را درباره آنها داد. آمار متقن تعداد مشمولین این طرح را باید از سوی وزارت صمت پرسید.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی همچنین درباره اخذ مالیات از محل تبادل رمزارز‌ها گفت:

سازوکار این موضوع هم اکنون در هیئت دولت در حال بررسی قرار داشته و در صورت اتمام مراحل رسیدگی، اجرای آن به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.

پیش‌تر، افشین خدامرادی، معاون فناوری سازمان امور مالیاتی نیز از همکاری مشترک این سازمان با بانک مرکزی و وزارت نیرو برای تدوین آیین‌نامه‌ای جهت اخذ مالیات از ارز‌های دیجیتال خبر داده بود.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع
منبع بازار نیوز

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

تا میتونه مردم رو چپاول می‌کنه
فکر کنم مجبور باشیم برای آینده کاری کنیم

وقتی یه مسول ایرانی درمورد رمزارزها حرف میزنه باید بدونید که میخان جیب ملت رو خالی کنند همانطور که دربورس جیبمان را خالی کردند

دولت برای ملت کار ایجاد نمیکنه فقط کار دولت دست تو جیب ملت و اختلاس پول ملت