تاریخ آغاز رسمی ریال دیجیتال مشخص شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آغاز رسمی فاز آزمایشی ریال دیجیتال مشخص شد. آغاز این فاز آزمایشی از تاریخ ۲۲ اسفند خواهد بود و از ۲۰ فروردین سال 1402 مجوز توسعه بازار و افزایش دامنه مشتریان برای بانک‌ها صادر می‌شود. این خبر را محمد رضا مانی یکتا، معاون اداره نظام پرداخت بانک مرکزی جمهوری اسلامی، در نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و طی مصاحبه‌ای عنوان کرد.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

محمدرضا مانی یکتا در مصاحبه اخیر خود گفت:

ریال دیجیتال یک پروژه مهم بانک مرکزی است که از چند نظر اهمیت دارد. اولین آنها ارتباط این پروژه با فضای اقتصاد دیجیتال است. بنابراین آموزش، آگاهی، فرهنگ‌سازی، آموزش‌های تخصصی مرتبط با شبکه بانکی و قدرتمندسازی و توانمندسازی متخصصین، از جمله اهدافی است که باید گام به گام تعریف شوند و به آنها برسیم. در عین حال، خود پروژه نیز از نظر فنی پیچیدگی‌های اجرایی متعددی دارد.

مانی یکتا در ادامه افزود:

ما فاز پیش از اجرای آزمایشی را که از ۱۵ شهریورماه با انتشار اولیه ریال دیجیتال شروع شد، پشت سر گذاشتیم. این فاز تا اوایل اسفندماه طول کشید و در این مدت با تعداد بسیار محدود کاربران، ریال دیجیتال در سه بانک ملی، ملت و تجارت ارزیابی اولیه و اجرایی و آزمایش شد. اکنون با توجه به توفیقاتی که در این مرحله داشتیم، وارد فاز آزمایشی می‌شویم. در فاز آزمایشی به ‌صورت تدریجی بانک‌ها اجازه خواهند داشت که تعداد کاربران را افزایش و دامنه خدمات در فضای ریال دیجیتال را توسعه دهند.

معاون اداره نظام پرداخت بانک مرکزی جمهوری اسلامی در رابطه با زمان‌بندی فاز آزمایشی گفت:

توسعه خدمات و فاز آزمایشی با حدود ۵۰۰ کاربر تعریف‌شده از ۲۲ اسفندماه سال جاری شروع می‌شود ولی در سال ۱۴۰۲ از روزهای کاری ابتدایی سال اجازه خواهیم داد که بانک‌ها تعداد مشتریان را افزایش دهند. مجوز توسعه بازار و افزایش دامنه مشتریان برای بانک‌ها از ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ صادر می‌شود. گام به گام که جلو برویم، هم فضاهای خدماتی متعددی اضافه می‌شود که می‌تواند از ریال دیجیتال به عنوان ابزار پرداخت استفاده کند و هم به صورت تدریجی مردم می‌توانند در بانک‌های مختلف به این ابزار پرداخت دسترسی داشته باشند.

منبع ایبنا

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments