آیا بیت کوین جایگزین دلار در تجارت خواهد شد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

برزیل و آرژانتین به دنبال رهایی از وابستگی به دلار برای تجارت دوجانبه هستند. کارشناسان می‌گویند بیت کوین راه‌حل بلندمدت مناسبی است.
بر اساس آخرین تحولات، دو کشور آمریکای لاتین، یعنی برزیل و آرژانتین اعلام کرده‌اند که در حال کار بر روی یک ارز مشترک هستند. در خلال اجلاس بوئنوس آیرس این هفته، دو اقتصاد بزرگ آمریکای جنوبی در مورد برنامه‌های بیشتر بحث خواهند کرد.
بر اساس جزئیات منتشرشده، تمرکز بر استفاده از ارز جدید برای تقویت تجارت بین دو کشور و کاهش وابستگی به دلار آمریکا خواهد بود.
طبق برنامه‌های موجود، ارز جدید موسوم به “مطمئن (sure)”به عنوان یک پروژه دوجانبه مفید خواهد بود. بعداً دو کشور قصد دارند این پروژه دوجانبه را با مشارکت بیشتر کشورها گسترش دهند.
به چالش کشیدن برتری دلار آمریکا در درازمدت، کار دشواری است. همچنین، اعتمادسازی به ارزهای فیات هم سخت است؛ زیرا آن‌ها توسط بانک‌های مرکزی کنترل می‌شوند. بنابراین، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل صرافی Coinbase پیشنهاد کرده که حرکت به سمت بیت کوین می‌‌تواند گزینه مناسبی باشد. دفتر کل غیرمتمرکز و سقف عرضه محدود و ۲۱ میلیون واحدی بیت کوین، این ارز دیجیتال را به یک ذخیره ارزش تبدیل کرده و وابستگی به هر بانک مرکزی خاص را کاهش می‌دهد.
بیت کوین بار دیگر توجه زیادی را به خود جلب کرده است؛ زیرا کاربران در سراسر جهان به دنبال رهایی از ارز فیات در میان افزایش بدهی جهانی و کاهش تولید اقتصادی هستند. در این ماه، بیت کوین با افزایشی نزدیک به 33 درصدی از ابتدای سال 2023، یک پامپ قیمت سالم ارائه کرد. از سوی دیگر، فدرال رزرو احتمالا به برنامه افزایش نرخ خود ادامه می‌دهد؛ زیرا تورم همچنان بالاست.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!

ثبت نام
منبع کوین گپ
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments