اتریوم با چالش حریم خصوصی چه می‌کند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم (ETH) می‌گوید که این پلتفرم با یک مانع جدی مواجه است، اما یک راه‌حل نسبتا ساده می‌تواند کمک بزرگی کند. او گفت که حفظ حریم خصوصی یکی از بزرگترین چالش‌های باقی‌مانده‌ای است که اتریوم امروز با آن مواجه است.
بوترین می‌‌گوید که در حال حاضر، بهترین راه برای حفظ حریم خصوصی در شبکه اتریوم، آدرس‌های مخفیانه هستند. آدرس مخفیانه یک آدرس یکبار مصرف است که کلید عمومی فرد را مبهم می‌کند و تضمین می‌کند که هیچ کس نمی‌تواند فرستنده را ردیابی کند.
خالق اتریوم می‌گوید که کیف پول‌های رمزارزی می‌توانند با ایجاد گزینه‌های داخلی برای پیاده‌سازی آدرس‌های مخفی، به کاربران کمک کنند تا از مزایای این آدرس‌ها استفاده کنند.
آدرس‌های مخفیانه امروزه می‌توانند به سرعت پیاده‌سازی شوند و می‌توانند عامل تقویت کننده‌ی قابل توجهی برای حفظ حریم خصوصی کاربران در شبکه اتریوم باشند.
البته آدرس‌های مخفی نگرانی‌هایی را هم در استفاده دراز‌مدت ایجاد می‌کنند، مانند دشواری قابلیت Social Recovery (بازگردانی اطلاعات کاربران در صورت گم کردن عبارات بازیابی به کمک اطلاعات هویتی). ویتالیک بوترین تاکید کرد که این مشکلات هم قابل حل هستند. اکوسیستم آدرس مخفیانه در درازمدت شبیه به اکوسیستم‌هایی می‌شود که از پروتکل اثبات دانش صفر استفاده می‌کنند.
پروتکل دانش صفر روشی است که توسط آن یک طرف (اثبات‌کننده) می‌تواند به طرف دیگر (تأییدکننده) ثابت کند که چیزی درست است، بدون اینکه هیچ اطلاعاتی به غیر از این واقعیت فاش شود.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!

ثبت نام
منبع دیلی هودل
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments