هشدار مهم سرمایه‌گذار معروف در مورد ادامه روند بازارهای مالی!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مایکل بری (Michael Burry)، سرمایه‌گذار معروفی که حباب مسکن در سال ۲۰۰۸ را به درستی پیش‌بینی کرده بود، نمودار مهمی را به اشتراک گذاشته که سرمایه‌گذاران باید قبل از ورود به بازار با اهرم بالا و شرط‌بندی روی بهبودی کامل بازار، نگاهی به آن بیندازند.
این نمودار که مربوط به شاخص S&P500 است، حرکت بازار در تقریباً ۲۰ سال پیش را نشان می‌دهد. در طول حباب دات کام (Dot-com bubble)، حداقل دو تلاش برای بریک آوت در بازار وجود داشت که همگی شکست خوردند.
هشدار مهم سرمایه‌گذار معروف در مورد ادامه روند بازارهای مالی!
با توجه به وابستگی زیاد بین بازار دارایی‌های سنتی و دیجیتال، ممکن است شاهد وقوع همان سناریو در آینده باشیم؛ چراکه هم دارایی‌های رمزارزی و هم دارایی‌های سنتی به آرامی به سطوح مقاومت محلی می‌رسند، که ممکن است نظریه بری را تایید کند.
در حال حاضر، به دلیل نرخ بهره بالا، سرمایه‌گذاران تقاضای کمتری برای دارایی‌های پرریسک مانند ارزهای دیجیتال، سهام و غیره نشان می‌دهند. با این حال، زمانی که بازارها به شدت تحت فشار قرار می‌گیرند و اکثر فعالان سازمانی آنها را به حال خود رها می‌کنند، سرمایه‌گذاران خرد کنترل را به دست گرفته و شروع به هدایت دارایی‌های انتخابی به سمت بالا می‌کنند. با این حال، بدون حمایت سازمانی، حرکت قابل‌توجهی صورت نمی‌گیرد و در نهایت، تمام قدرت خریدی که در بازار نزولی ظاهر شده بود، به سوختی برای کاهشِ بیشتر تبدیل می‌شود.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع
منبع یوتودی

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments

سلام نموداری نشان میدهد که نهنگ ها از دو ماه پیش در حال جمع‌آوری بیت کوین هستند.

از چشای تاب تا و شیطونش مشخصه ک یا از روند جا مونده یا سودشو گرفت الان روی معامله سل شورت سرمایه گذاشته یا دنبال خرید روی نواحی پاینتره .در کل حال اقتصاد جهانی در یکی دوسال گذشته اصلن خوب نبود اما بازار هم خیلی ریخت و اکثرا توضرر و قیمتها ارزنده هست.ودر اخر این بازار برای بهبود کامل اقتصاد یکم صبر میطلبه

چرت میگه

تو خوبی.