جریمه چندصد یورویی متا (فیسبوک) به دلیل افشای داده‌های کاربران!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کمیسیون حفاظت از داده‌های ایرلند (DPC) در تاریخ ۲۸ نوامبر اعلام کرد که متا، شرکت توسعه‌دهنده فیسبوک را به دلیل نقض مقررات عمومی حفاظت از داده‌های اتحادیه اروپا، ۲۶۵ میلیون یورو جریمه کرده است. به گفته این کمیسیون، طراحی فیسبوک به گونه‌ای است که از کاربران در برابر نقض و افشای داده محافظت نمي‌کند.
لازم به ذکر است که تحقیقات در مورد نقض داده شرکت متا از بیش از یک سال گذشته یعنی در آوریل ۲۰۲۱ آغاز شده و خود نقض حتی زودتر و در اواخر سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاده بود. این نقض داده اولین بار زمانی گزارش شد که صدها میلیون شماره تلفن کاربران فیسبوک در یک پایگاه داده در دسترس عموم به صورت آنلاین قرار گرفت.
با افزایش چنین نقض‌های داده‌ای، استفاده از داده‌های شخصی در برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر به موضوعی بحث‌برانگیز تبدیل شده است. در این میان، شرکت‌های بلاکچینی و وب ۳ در تلاشند تا با ایجاد فرآیندهای ورود جایگزین و توزیع داده‌های لازم به روشی بسیار غیرمتمرکز، از چنین اتفاقاتی در آینده جلوگیری کنند. به عنوان مثال، Bitclout و Blockster دو برنامه رسانه اجتماعی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند فقط با یک کیف پول اتریوم وارد آن شوند.
توسعه‌دهندگان اتریوم نیز پیشنهادی به نام EIP-4361 را برای استاندارد کردن فرآیند ورود به کیف پول در همه برنامه‌ها مطرح کرده‌اند. حامیان اتریوم بر این باورند که این طرح می‌تواند نیاز به درخواست اطلاعات شخصی از کاربران در رسانه‌های اجتماعی را از بین ببرد و به جلوگیری از نقض‌های داده‌ای مانند این در آینده کمک کند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع
منبع کوین تلگراف
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments