افزایش قابل‌توجه کلاهبرداری‌های رمزارزی در یوتیوب در نیمه اول سال!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

گزارشی که توسط Group-IB، یک شرکت امنیت سایبری سنگاپوری منتشر شده، نشان می‌دهد که کلاهبرداری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال که از دامنه‌های جعلی استفاده می‌کنند، در نیمه اول سال 2022 بسیار افزایش یافته است.
طبق این گزارش، تعداد دامنه‌هایی که به عنوان صفحات خوش‌آمدگویی برای جریان‎های کلاهبرداری رمزارزی در یوتیوب استفاده می‌شوند، در نیمه اول امسال پنج برابر شده و بیش از 2000 مورد از این دامنه‌ها ثبت شده است.
طبق گزارش‌ها، اکثر این سایت‌های کلاهبرداری ارزهای دیجیتال از نام شخصیت‌های معروف مرتبط با رمزارزها برای جذب قربانیان خود استفاده می‌کنند، از جمله رئیس جمهور السالوادور، نایب بوکله، و فوتبالیست معروف کریستیانو رونالدو، در کنار دیگر حامیان معروف ارزهای دیجیتال مانند مایکل سیلور و ایلان ماسک.
آمارها نشان می‌دهند که بیش از 60 درصد از این دامنه‌ها از طریق شرکت‌های روسی ثبت شده‌اند، اما جوامع اسپانیایی و انگلیسی زبان سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را مورد هدف قرار داده و به زبان انگلیسی و اسپانیایی طراحی و ساخته شده‌اند.
رشد این نوع کلاهبرداری به دلیل وجود یک بازار زیرزمینی که به فروش تمام نرم افزارهای مورد نیاز برای ایجاد یک رمزارز جعلی قابل‌میزبانی توسط یوتیوب اختصاص داده شده و همچنین، سطح بالای توجه به این جریان‌ها، امکان‌پذیر است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع
منبع بیت کوین نیوز
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments