ماجرای کلاهبرداری ۲۰ میلیون دلاری از طریق ارزهای دیجیتال جعلی!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پلیس فتا تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی اعضای یک باند کلاهبرداری که به بهانه فروش ارزهای دیجیتال صدها نفر را فریب داده و حدود ۲۰ میلیون دلار کلاهبرداری کرده‌اند، آغاز کرده‌ است. رسیدگی به این پرونده از چندی قبل با شکایت چند نفر از شهروندان آغاز شد. شاکیان مدعی بودند که در دام یک باند حرفه‌ای کلاهبرداری گرفتار شده‌اند، اما به‌دلیل اینکه همه مراحل پرداخت پولشان به‌صورت آنلاین بوده، نمی‌دانند که کلاهبرداران چه کسانی هستند.
طبق گزارش‌ها، این گروه کلاهبرداری ادعا می‌کرد از طریق رباتی که در اختیار دارد و با استفاده از اختلاف قیمت و نوسان ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها، به مشتریانش سود می‌رساند. تبلیغات گسترده این شرکت در سایت‌ها و خبرگزاری‌های معتبر و حتی برخی مکان‌های عمومی، باعث شده بود که افراد زیادی به آن اعتماد کنند. با این حال، به گزارش یکی از شاکیان، فقط امکان برداشت ۵۰۰ دلار از حساب به صورت روزانه وجود داشت که آن هم پس از چند روز، حسابشان مسدود شده بود.
علاوه بر این، این شرکت از شگردهای دیگری هم برای کلاهبرداری استفاده می‌کرد که از جمله آنها، فروش ارز دیجیتال تقلبی بود. به گفته یکی دیگر از مالباختگان که با این شیوه، حدود ۳ میلیارد تومان از او کلاهبرداری شده، برای مدتی بدون اینکه امکان برداشت وجود داشته باشد، روند صعودی ارزش سرمایه ادامه داشت تا اینکه یک روز، ارزش رمزارزها صفر شده بود.
طبق گزارش‌ها، شمار شاکیان ‌این پرونده از ۱۰۰ نفر بیشتر است. تحقیقات پلیس برای شناسایی پشت پرده این پرونده ادامه دارد.

دریافت ۲۰۰,۰۰۰ شیبا رایگان
با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۲۰۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!

دریافت جایزه
منبع حادثه 24
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments