حمله جدید هکرها به بیت کوین!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، یک گروه هکری به نام TeamTNT، به صحنه بازگشته و اکنون در تلاش برای تخریب شبکه بیت کوین است.
ظاهرا این هکرها با حمله به سرورها، از منابع گسترده آن‌ها برای اجرای حل‌کننده‌های رمزگذاری بیت کوین استفاده می‌کنند. بیت کوین از منحنی بیضوی secp256k1 برای کلیدها و امضاهای خود استفاده می‌کند. حالا هکرهای TeamTNT در تلاش برای شکستن رمزگذاری منحنی بیضوی با استفاده از اطلاعات سرورها هستند.
با این حال، تلاش‌های آنان نباید چندان جدی گرفته شود. به نظر می‌رسد آن‌ها بیشتر در حال بازی کردن و امتحان کردن راه‌های مختلف هک باشند تا شکستن این منحنی. در حال حاضر، شبکه بیت کوین، شبکه امنی است که هیچ دستگاهی وجود ندارد که بتواند آن را به خطر بیندازد.
با این اوصاف، برخی از کارشناسان بر این باورند که شکستن بیت کوین در آینده امکان‌پذیر خواهد بود. مارک وبر (Mark Webber)، فیزیکدان کوانتومی، در ژانویه سال جاری، پیش‌بینی کرده بود که یک کامپیوتر کوانتومی با بیش از ۳۰۰ میلیون کیوبیت، می‌تواند تهدیدی بزرگ برای بیت‌ کوین باشد.
در چنین حالتی، برای نجات بیت کوین از ابررایانه‌ها، باید یک هارد فورک مقاوم در برابر کوانتوم راه‌اندازی شود. بیت کوین هرگز هک نشده است، که یکی از نقاط قوت آن است. با این حال، دیوید شوارتز (David Schwartz)، مدیر ارشد فناوری ریپل اخیراً گفته که بیت کوین به احتمال زیاد دارای اشکالاتی است که هنوز کشف نشده‌اند.

Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع
منبع یوتودِی

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments