جزییات استفاده آزمایشی از رمزارز بانک مرکزی ایران!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

علی صالح‌آبادی، رییس کل بانک مرکزی، در برنامه دیشب گفتگوی ویژه خبری از آغاز استفاده محدود از رمزریال به صورت آزمایشی خبر داد.
صالح‌آبادی در این برنامه گفت که بانک مرکزی، وظایف خود در حوزه رمزارزها را انجام داده و اکنون، وزارت صمت بر روی بخش دیگر کار می‌کند تا فردی که مجوز استخراج رمزارز را دریافت کرده، بتواند از رمزارز استخراجی خودش برای واردات استفاده کند.
رییس کل بانک مرکزی در ادامه با اشاره به پروژه رمزریال نیز گفت که این رمزارز قرار است تا پایان شهریور ماه به صورت آزمایشی راه‌اندازی شود، ولی کار عملاً آغاز شده و از چند روز گذشته، مرحله قبل از اجرای آزمایشی شروع شده است. به گزارش صالح‌آبادی، در این مرحله که با رقم ۱ میلیارد تومان آغاز شده، به تعداد محدودی از افراد رمزارز داده شده و دو بانک ملی و ملت و همچنین، دو فروشگاه نیز برای استفاده آزمایشی از رمزریال تعیین شده‌اند. در واقع، هدف از اجرای این مرحله، شناسایی مشکلات فنی و رفع آنها تا قبل از اجرای مرحله رسمی آزمایشی بوده است.
البته به گفته صالح‌آبادی، در زمان اجرای مرحله رسمی آزمایشی رمزریال، این رمزارز در اختیار همه افراد قرار نخواهد گرفت و تنها تعداد افراد شرکت‌کننده در این آزمایش، از مرحله قبلی بیشتر خواهد بود.

Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع
منبع خبرگزاری صداوسیما

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments