جزییات استفاده آزمایشی از رمزارز بانک مرکزی ایران!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

علی صالح‌آبادی، رییس کل بانک مرکزی، در برنامه دیشب گفتگوی ویژه خبری از آغاز استفاده محدود از رمزریال به صورت آزمایشی خبر داد.
صالح‌آبادی در این برنامه گفت که بانک مرکزی، وظایف خود در حوزه رمزارزها را انجام داده و اکنون، وزارت صمت بر روی بخش دیگر کار می‌کند تا فردی که مجوز استخراج رمزارز را دریافت کرده، بتواند از رمزارز استخراجی خودش برای واردات استفاده کند.
رییس کل بانک مرکزی در ادامه با اشاره به پروژه رمزریال نیز گفت که این رمزارز قرار است تا پایان شهریور ماه به صورت آزمایشی راه‌اندازی شود، ولی کار عملاً آغاز شده و از چند روز گذشته، مرحله قبل از اجرای آزمایشی شروع شده است. به گزارش صالح‌آبادی، در این مرحله که با رقم ۱ میلیارد تومان آغاز شده، به تعداد محدودی از افراد رمزارز داده شده و دو بانک ملی و ملت و همچنین، دو فروشگاه نیز برای استفاده آزمایشی از رمزریال تعیین شده‌اند. در واقع، هدف از اجرای این مرحله، شناسایی مشکلات فنی و رفع آنها تا قبل از اجرای مرحله رسمی آزمایشی بوده است.
البته به گفته صالح‌آبادی، در زمان اجرای مرحله رسمی آزمایشی رمزریال، این رمزارز در اختیار همه افراد قرار نخواهد گرفت و تنها تعداد افراد شرکت‌کننده در این آزمایش، از مرحله قبلی بیشتر خواهد بود.

دریافت ۲۰۰,۰۰۰ شیبا رایگان
با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۲۰۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!

دریافت جایزه
منبع خبرگزاری صداوسیما
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments