گمانه‌زنی‌ دولت‌ها درباره سرنوشت بیت کوین شدت گرفت!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

دولت چین به سرمایه‌گذاران هشدار داده است که قیمت بیت کوین، صفر خواهد شد. این خبر در نشریه South China Morning Post به نقل از خبرگزاری ملی چین آمده است. این خبرگزاری، غرب را مقصر ایجاد چنین بازاری با ریسک بالا و به گفته آن‌ها پر از مفاهیم دستکاری‌شده و شبه‌فناوری دانسته است. این روزنامه می‌گوید که بیت کوین، چیزی جز یک رشته کد که بازده آن عمدتا از خرید پایین و فروش بالا به دست می‌آید، نیست.
حدود یک سال پیش بود که دولت چین، معاملات ارزهای دیجیتال را به همراه فعالیت صرافی‌های خارجی در این کشور ممنوع کرد. در این حال، این دولت تلاش می‌کند که ارز دیجیتال ملی خودش به نام e-CNY را راه‌اندازی کند.
روز دوشنبه نیز مدیر و مؤسس شرکت تحلیل بازار DeMark Analytics گفت که رکود بازار ارزهای دیجیتال طولانی خواهد بود. هرچند که به گفته او، هنوز فرصت برای بازگشت قیمت بیت کوین به سطح ۴۰ هزار دلار، وجود دارد.
برخلاف دولت پکن، بانک مرکزی بریتانیا ابراز خوش‌بینی کرده است که همین بازار نزولی، فرصت‌هایی برای رشد این صنعت داشته باشد. همچنین، Nayib Bukele، رئیس‌جمهور السالوادور، در یک سخنرانی برای جامعه بیت کوین از بهبود بازار ابراز اطمینان کرده است. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله با ۲٫۵۸ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۲۰۵۶۱٫۵۶ دلار رسیده است.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس میتونی ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیری!

دریافت جایزه
منبع کوین تلگراف
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

3 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

سلام
دنبال نخود سیاه هستین خالق بیت کوین یه عالمه بیتکوین( ۵ تریلیون بیت کوین ) در کیف پول خودش ذخیره کرده بود این مقدار هنگفت را زمانی که بیت کوین ۶۰ هزار دلاری شد به ارز فیات ملک و ماشین تبدیل کرد و بیخیال ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج شده و استخراج نشده ای که دنیا دنبالشون هستن شده و دنیا رو با ۲۱ میلیون بیت کوین رها کرده تا مدتی هم دنیا پی نخود سیاه هستن وبعدشم قیمت بیت کوین صفر واقعی میشود
پایان داستان بیت کوین

یکی نیست بگه پس ارزهای دولتی که کد هم نیستم چه ارزش ذاتی دارن هر دو هم بیت کوین هم ارزهای فیات، یک قرارداد هستن با این تفاوت که؛ ارزش و به تبع اعتبار، بیت کوین در ذهن مردم و با اختیار شان منهای واسطه، آن را برگزیده اند ولی ارزهای فیات با قرارداد از سوی دولت اونم به ضرب زور معتبر شده و هر وقت به مشکل بخورند تورم در آن ایجاد می کنن و کسری مخارج شون را تقسیم بر کل مردم می کنن

سلام هرگاه تونوزولی بودن بازار خرید کردم بدترشد کسی هست کمک. کند